150 köb cm desztilalt vizunk van 40 mm% os oldat higitasaval hany g 25 mm% os oldatot allithatunk elo ezzel a desztilalt vizzel ?2018. jan. 22. 18:29
1/1 anonim válasza:
oldat m% oldott anyag
I. 150 cm^3 0 % 0
II. x 40 % 0,4x
--------------------------------------------------
K 150+x 25 % 0,25(150+x)
0 + 0,4x = 0,25(150+x)
0,4x = 37,5 + 0,25x
0,15x = 37,5
x = 37,5:0,15 = 250
Tehát: 250 cm^3 25 %-os oldatot kapunk