Hogy kell ezeket a feladatokat megcsinalni nem ertem?

150 köb cm desztilalt vizunk van 40 mm% os oldat higitasaval hany g 25 mm% os oldatot allithatunk elo ezzel a desztilalt vizzel ?
2018. jan. 22. 18:29
 1/1 anonim ***** válasza:

oldat m% oldott anyag

I. 150 cm^3 0 % 0

II. x 40 % 0,4x

--------------------------------------------------

K 150+x 25 % 0,25(150+x)



0 + 0,4x = 0,25(150+x)

0,4x = 37,5 + 0,25x

0,15x = 37,5

x = 37,5:0,15 = 250

Tehát: 250 cm^3 25 %-os oldatot kapunk

2018. jan. 23. 07:04