Hogyan kell az alábbi oldatos feladatokat megcsinálni?


A 21-es és a 22-est kell.


[link]



2017. nov. 9. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Keverési egyenlet:

m1xc1+m2xc2=(m1+m2)xc2

A tiszt oldószer koncentrációját 0-nak, oldott anyagét 100-nak vesszük. Eszerint a két feladat:

21, 400x40+m2x0=(400+m2)x20

m2 a víz tömege

22, 500x25+m2x100=(500+m2)x40

Itt m2 a cukor tömege.

Meg lehet csinálni máshogy is, de ez a legegyszerűbb.

2017. nov. 9. 16:22
 2/5 A kérdező kommentje:

És az úgy jó, hogy (22-esnél)


100g 25g

500g x


És keresztbe szorzok, majd egyenletet állítok fel


100x=12 500

x=125


Majd még egy egyenletet ugyanígy csak a 40%-kal


100g 40g

500g x


Egyenlet


100x=20.000

x=200


A 200-ból kivonom a 125-öt.


Válasz: 75g cukrot kell hozzáadnunk.

2017. nov. 9. 16:32
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez így jó?
2017. nov. 9. 16:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Persze. Az egyszerűbb feladatoknál jól működik sz arányosság. A keverési egyenletre inkàbb az összetett példáknál lesz szükséged, igaz, van aki ott se használ. Embere válogatja, kinek mivel egyszerűbb számolni.
2017. nov. 9. 16:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! :)
2017. nov. 9. 21:09