Valaki eltudja magyarázni, hogy hogyan kell megoldani ezeket a fajta feladatokat? ---->


Szombaton írjuk a központi felvételit... és sajnos az ilyes fajta feladatokat nemnagyon értem :(

[link]


2018. jan. 17. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érted, csak nem tudod megcsinálni.


1. Számoljuk ki egy hasáb térfogatát! Mivel nyoc hasáb van, ezért az eredmény 192/8 = 24


2. Mivel a nagy alakzat kocka (lenne) ezért 3b = a.


3. Egy hasáb térfogata b * b * a


4. A 2. pont alapján a helyett írjunk 3b-t, így a térfogat = b * b * 3b = 3b³


5. Az első pont alapján 3b³ = 24, tehát b³ = 8, tehát b = 2


6. A második pont alapján a = 3b = 6

2018. jan. 17. 20:09
 2/4 anonim ***** válasza:

Az ábrán látható test térfogata 192cm^3, viszont látható, hogy hiányzik egy hasáb.


* Akkor mondjuk először számoljuk ki, hogy a hiányzó hasáb térfogata mennyi.


Mivel tudjuk, hogy az összeragasztott test 9 hasábból fog állni és a hasábok teljesen egyformák, ezért eloszthatjuk 8-al (mivel eddig ennyi hasábot ragasztottunk össze):


192/8 = 24cm^3


Tehát egy hasáb térfogata 24cm^3. Akkor most rakjuk be a 9. hasábot is, hogy kész legyen a kocka:


192+24 = 216cm^3 (a kész kocka térfogata ennyi lenne)


* Elkezdhetünk számolni! Tudjuk, hogy az összeragasztott test egy kocka lesz, tehát az oldalai egyenlőek, ezért a térfogata: a^3 (a*a*a).


Ez alapján számoljuk ki, hogy milyen hosszúak az oldalak!


a^3 = 216 // köbgyök(216)

a = 6cm


Az a) oldal ezzel ki is van számolva: 6cm.


* Nézzük a b) oldalt: Az ábrán látható, hogy ez pont az a) oldal harmadrésze:


b = 6/3 = 2cm.

2018. jan. 17. 20:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

8 hasáb V=192 cm^3 osztod 8 al.

192/8=24 cm^3 egy hasáb térfogata.

hasáb térfogata =a*a*b ahol a az alap b a magasság

mivel 9 darabbol kockat rakunk ki és a kocka minden oldala ugyan akkora ezért 3*a=b vissza a térfogat képletbe

24=6a^2 osztunk 6 al---> 4=a^2 gyökvonás a=2cm ha a=2 cm akkor b =3*2cm tehát 6 cm.


sok sikert

2018. jan. 17. 20:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Közben látom, hogy jöttek válaszok: Az #1 és a #3 megoldása is helyes. Ebből is látszik, hogy egy feladatnak többféleképpen is neki lehet állni. :)
2018. jan. 17. 20:13