2 szorozva negyedik gyök alatt 27(műveleti jelekkel nem tudtam leírni) hogyan kell az ilyeneket megoldani?2012. nov. 11. 10:56
1/2 anonim válasza:
Egyszerűbb alakra hozhatod, de utána vagy úgy hagyod, vagy egy közelítő értéket kiszámolsz számológéppel:
(4)√27=(4)√3³=3^¾
2*3^¾
2/2 anonim válasza:
2*(4gyök27)
4gyök27=27^(1/4)
n-gyök(x)=x^(1/n), ezért
tehát
2*(4gyök27)=2*27^(1/4)=2*(3^3)^(1/4)=
=2*3^(3/4)
(x^n)^m=x^n*m