Az ilyen fajta feladatokat hogyan kell megoldani (nem a végeredményre vagyok kíváncsi)?

2 szorozva negyedik gyök alatt 27(műveleti jelekkel nem tudtam leírni) hogyan kell az ilyeneket megoldani?

2012. nov. 11. 10:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyszerűbb alakra hozhatod, de utána vagy úgy hagyod, vagy egy közelítő értéket kiszámolsz számológéppel:


(4)√27=(4)√3³=3^¾

2*3^¾

2012. nov. 11. 11:24
 2/2 anonim ***** válasza:

2*(4gyök27)

4gyök27=27^(1/4)

n-gyök(x)=x^(1/n), ezért

tehát

2*(4gyök27)=2*27^(1/4)=2*(3^3)^(1/4)=

=2*3^(3/4)

(x^n)^m=x^n*m

2012. nov. 11. 11:25