Matek érettségi feladatban kéne segítség. Tudna-e valaki segíteni ebben?


Leírni elég nehéz volna, így csináltam róla fényképet inkább.

[link]



2020. márc. 8. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezen a fényképen pedig a válasz:

[link]

2020. márc. 8. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nyomkodd a "T"-t!

2020. márc. 8. 12:28
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettetek! :D
2020. márc. 8. 14:37
 4/4 anonim ***** válasza:

Barkácsolók!


A pontos érték

cosφ = -7/25


Ugyanis:

Legyen a 2 sugár R és r, a keresett szög φ

Koszinusz tétel az ABK háromszög 2R oldalára

2R = (R + r)√ [2(1 - cosφ)]

A gyök előtt kiemelve

2R = r(R/r + 1)√ [2(1 - cosφ)]

Osztva mindkét oldalt r-el

2R/r = (R/r + 1)√ [2(1 - cosφ)]

mivel

R/r = 4

8 = 5√ [2(1 - cosφ)]

Négyzetre emelve és átrendezve

cosφ = 1 - 64/2*25) = 1 - 32/25

cosφ = -7/25

φ = 106,2602...

===========

2020. márc. 8. 15:22