Egy 3 dm2 alapterületű edénybe 24 liter vizet, majd ennek tetejére (óvatosan) 12 liter 900 kg/m3 sűrűségű
olajat öntünk. Mennyi lesz a nyomás az edény alján?
Nekem hvíz=0,8m; holaj=0,4m jött ki nem tudom jó e?
2019. nov. 24. 11:44
1/1 anonim válasza:
Jó.
A nyomás az a légköri plusz a 2 folyadék súlyából adódó nyomás mg/A = ró*V*g/A = ró*g*h.