K1ll3r03 kérdése:

Fizika házi feladatban egy kis segítség?

2 kg vízzel 5000 J hőt kapunk. Hány fokra melegszik fel ha a kezdeti hőmérséklete 20 °C?

2019. szept. 25. 18:28
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Q= c*m*dT

neked a dT kell: dT= Q/cm


Ha megvan a dT akkor pedig dT= (x-20°)

A viz x hőmérsékletűre melegszik fel.

2019. szept. 25. 20:01
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Van egy szorzótényező, úgy hívják hogy fajhő. Függvénytáblázatban megtalálható, vagy ha rákeresel az interneten. Vagy aki rutinosabb, fejből emlékszik.


c=4200J/(kg*°C).


Ez azt jelenti, hogy 1kg tömegnek az 1°C-al való hőmérsékletnöveléséhez 4200J hő közlendő az anyaggal.


Képletszerűen a közlendő hő: Q=c*m*dt. m=tömeg(kg), dt=hőmérsékletváltozás(°C).


Neked a dt kell ebből: dt=Q/(c*m)=5000/(4200*2)


a törtet egyszerűsítjük: dt=50/84=25/42=...beírod a zsebszámológépbe =... °C.


Ami kijön, ehhez hozzáadod a 20°C-ot, és megkapod a végső hőmérsékletet.


Világos?

2019. szept. 25. 20:07