A gázgyárban 50 literes palackba 10 kg széndioxid-gázt töltöttek, melynek nyomása a betöltés után

15,4 MPa. (a) Mekkora hőmérsékleten történt a betöltés? (b) Mekkora lesz a nyomás, miután elhasználunk belőle

2 kg-ot és a hőmérséklet állandóan 22 Celsius-fok? (a széndinoxid moláris tömege 44 g/mol)



2019. szept. 3. 16:07
 1/1 anonim ***** válasza:

Ideális gáztörvény egyik alakját használjuk fel:

pV=(m/M)RT

Kifejezzük ebből a T-t:

T=pVM/mR

A b kérdéshez szintén ezt használjuk, csak a p-t fejezzük ki az egyenletből:

p=mRT/MV


(p-nyomás, V-térfogat, m-tömeg, M-moláris tömeg, R-általános gázállandó, T-hőmérséklet)

2019. szept. 3. 16:28