#fizika #7.tananyag
2019. nov. 7. 19:32
1/1 anonim válasza:
a) a test sebessége nulláról 10 m/s növekszik tehát a sebességváltozás 10m/s lesz. Gyorsulást következőképpen számolható: a=dv/dt tehát a=10/20=0,5 m/s^2
b) itt a sebességváltozás 8 m/s mert felgyorsul 4 m/s-ról 12 m/s-ra. Mindezt 16 s alatt teszi meg, így
a=8/16=0,5 m/s^2