Fizika házi feladatban kérnék segítséget. Mekkora a gyorsulása annak a testnek amelynek a sebessége: a) 20 s alatt álló helyzetből 10 m/s-ra növekszik? b) 16 s alatt 4 m/s-ról 12 m/s-ra növekszik?


#fizika #7.tananyag
2019. nov. 7. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

a) a test sebessége nulláról 10 m/s növekszik tehát a sebességváltozás 10m/s lesz. Gyorsulást következőképpen számolható: a=dv/dt tehát a=10/20=0,5 m/s^2

b) itt a sebességváltozás 8 m/s mert felgyorsul 4 m/s-ról 12 m/s-ra. Mindezt 16 s alatt teszi meg, így

a=8/16=0,5 m/s^2

2019. nov. 7. 19:47