Valaki segítségét szeretném kérni ebben a fizika házi feladatban! Feladat: 2 köbméter térfogatú vastartály hőmérséklete -20 celsius fokról +30 celsius fokra növekszik. Mennyi lesz az új térfogata?

2014. szept. 10. 19:21
 1/2 anonim válasza:

V1/T1 = V2/T2 , ahol V1 kezdeti térfogat, T1 kezdeti hőmérséklet (Kelvinben megadva) , V2 változott térfogat, T2 változott hőmérséklek


2 m3 = 2000dm3


2000/ (-20+273) = V2/ (30+273) egyenletben kiszámolod V2-re

2014. szept. 10. 22:55
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. márc. 29. 09:39