2014. szept. 10. 19:21
1/2 anonim válasza:
V1/T1 = V2/T2 , ahol V1 kezdeti térfogat, T1 kezdeti hőmérséklet (Kelvinben megadva) , V2 változott térfogat, T2 változott hőmérséklek
2 m3 = 2000dm3
2000/ (-20+273) = V2/ (30+273) egyenletben kiszámolod V2-re
2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2016. márc. 29. 09:39