Egy négyzetméter hány négyzetdeciméter? És hány négyzetcentiméter? Egy köbméter az hány köbdeciméter? És hány köbcentiméter? Fontos


2014. ápr. 27. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:

1 m^2=100 dm^2=10.000 cm^2=1.000.000 mm^2


1 m^3=1.000 dm^3=1.000.000cm^3=1.000.000.000 mm^3

2014. ápr. 27. 22:27
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, köszönöm, imádlak:) esetleg még annyit meg tudnál mondani, hogy métert hogy váltunk négyzetméterre? Vagy ilyen váltás nincs is? Köszi:)
2014. ápr. 28. 06:02
 3/7 anonim ***** válasza:

A méter az egydimenziós objektum (vagyis szakasz, egyenes, töröttvonal, stb.) mértékegysége, a négyzetméter a kétdimenziós objektumok (síkidomok) mértékegysége; azt jelöli, hogy a síkból mekkora részt foglalnak el (még szemléletesebben; hány egységhosszú négyzetből lehet kirakni úgy, hogy a négyzeteket (ha szükséges) szétdarabolhatjuk). Ugyanígy a köbméter a háromdimenziós objektumok (vagyis a testek) mértékegysége, következésképp ezek között nincs átváltási lehetőség.


2 kivétel van egy másik mértékegységrendszerre való áttérésre; az egyik, hogy az 1 köbdeciméter térfogatú test űrtartama 1 liter (definíció szerint), valamint még azt is meg szokták említeni, hogy 1 liter víz tömege 1 kilogramm (de ez csak a (tiszta) vízre igaz).

2014. ápr. 28. 06:58
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha jól tudom, egy liter az egy köbdeciméter?
2014. ápr. 28. 06:59
 5/7 anonim ***** válasza:

1m^3=1000liter

1dm^3=1 liter

2014. ápr. 28. 08:08
 6/7 MYWYX válasza:
egy liter víz csak akkor egy köbdeciméter ha 2 celsius fokos mert hőtágulás miatt változhat a térfogata
2014. jún. 3. 11:04
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2-es mellől nem maradt le egy 0? Én úgy tudom, hogy szobahőmérsékletre (vagyis ~20 °C-ra) van definiálva.
2014. jún. 3. 11:24