2013. nov. 16. 20:52
1/5 anonim válasza:
ab = 72
2(a+b) = 41
oldd meg egyenletrendszerként
2/5 A kérdező kommentje:
azt nem tudom igazából.mert eddig én is eljutottam.
2013. nov. 16. 21:10
3/5 anonim válasza:
Elsőből kifejezed pl b-t
b=72/a
behelyettesíted a másikba
2a+2*72/a=41
szorzol a-val, rendezed, megoldod
4/5 anonim válasza:
ab = 72
2(a+b) = 41
a + b = 20,5
a = 20,5 - b
(20,5 - b)b = 72
-b² + 20,5b - 72 = 0
2b² - 41b + 144 = 0
Másodfokú egyenletet feltételezem meg tudsz oldani:
a=16 és b = 4.5 (fordítva b = 16 és a = 4.5)
5/5 A kérdező kommentje:
igen.köszönöm
2013. nov. 17. 08:19