Egy téglalap alakú kert területe 72 négyzetméter, kerülete 41 méter. Mekkorák az oldalak?

2013. nov. 16. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

ab = 72

2(a+b) = 41


oldd meg egyenletrendszerként

2013. nov. 16. 21:04
 2/5 A kérdező kommentje:
azt nem tudom igazából.mert eddig én is eljutottam.
2013. nov. 16. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Elsőből kifejezed pl b-t

b=72/a

behelyettesíted a másikba

2a+2*72/a=41

szorzol a-val, rendezed, megoldod

2013. nov. 16. 21:20
 4/5 anonim ***** válasza:

ab = 72

2(a+b) = 41


a + b = 20,5

a = 20,5 - b


(20,5 - b)b = 72

-b² + 20,5b - 72 = 0

2b² - 41b + 144 = 0


Másodfokú egyenletet feltételezem meg tudsz oldani:

a=16 és b = 4.5 (fordítva b = 16 és a = 4.5)

2013. nov. 16. 21:24
 5/5 A kérdező kommentje:
igen.köszönöm
2013. nov. 17. 08:19