Előre is köszönöm!2016. okt. 10. 19:38
2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,de számolással gondoltam.Legalább is képletekkel.
2016. okt. 11. 19:02
3/3 Silber válasza:
I. állapot: p1*V1=n1*R*T1
II. állapot: p2*V2=n2*R*T2
V1=V2, mert nem változik a lámpa térfogata.
n1=n2, mert zárt a rendszer
Leosztva egymással a két egyenletet:
p2/p1=T2/T1
Mivel abszolút hőmérsékletben kell számolni, így a "T2/T2" hányados nem 25/22, hanem (273,15+25)/(273,15+22)=298,15/295,15=1,01