Hányszorosára nő a gáz nyomása az izzólámpában, ha a hőmérséklet 22 C-ről 25 C-ra növekszik?

Előre is köszönöm!

2016. okt. 10. 19:38
 1/3 Silber ***** válasza:
1,01 szeresére.
2016. okt. 10. 19:43
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,de számolással gondoltam.Legalább is képletekkel.
2016. okt. 11. 19:02
 3/3 Silber ***** válasza:

I. állapot: p1*V1=n1*R*T1

II. állapot: p2*V2=n2*R*T2


V1=V2, mert nem változik a lámpa térfogata.

n1=n2, mert zárt a rendszer


Leosztva egymással a két egyenletet:

p2/p1=T2/T1


Mivel abszolút hőmérsékletben kell számolni, így a "T2/T2" hányados nem 25/22, hanem (273,15+25)/(273,15+22)=298,15/295,15=1,01

2016. okt. 11. 19:34