Ha 27 fokkal növekszik a hőmérséklet Fahrenheit-ben, akkor mennyivel növekszik Celsius fokban?


Ez a képlet van megadva hozzá:

F = ( 9/5 )C + 32


2014. jan. 21. 21:16
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]



15-el

2014. jan. 21. 21:26
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, csak nekem le is kellene tudni vezetni matematikailag! :)
2014. jan. 21. 21:34
 3/4 anonim válasza:

Ha még kell neked akkor tessék egy levezetés:

3 egyenletet tudunk felírni, F1-F2 lesz a hőmérsékletkülönbség Fahrenheitben, C1-C2 pedig Celsiusban.

(1): F1-F2=27

(2): F1=(9/5)C1+32

(3): F2=(9/5)C2+32

Ha kivonod a (2)egyenletből a (3)-at:

(4): F1-F2=(9/5)(C1-C2) itt átszorzol (9/5)-el:

(F1-F2)*(5/9)=C1-C2--> behelyettesíted ebbe az (1)-et:

27*(5/9)=C1-C2=15

2014. jan. 22. 13:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Köszi
2017. máj. 12. 03:00