Ez a képlet van megadva hozzá:
F = ( 9/5 )C + 32
2014. jan. 21. 21:16
2/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, csak nekem le is kellene tudni vezetni matematikailag! :)
2014. jan. 21. 21:34
3/4 anonim válasza:
Ha még kell neked akkor tessék egy levezetés:
3 egyenletet tudunk felírni, F1-F2 lesz a hőmérsékletkülönbség Fahrenheitben, C1-C2 pedig Celsiusban.
(1): F1-F2=27
(2): F1=(9/5)C1+32
(3): F2=(9/5)C2+32
Ha kivonod a (2)egyenletből a (3)-at:
(4): F1-F2=(9/5)(C1-C2) itt átszorzol (9/5)-el:
(F1-F2)*(5/9)=C1-C2--> behelyettesíted ebbe az (1)-et:
27*(5/9)=C1-C2=15