Villamoságtan házifeladat segítség?


Helló, valaki tudna segíteni egy áramkör megoldásában?

A levezetésre is szükségem lenne,vagy elég ha csak leírná valaki a képleteket

Feladat:

[link]


???



2019. nov. 7. 14:48
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Hol akadtal el?
2019. nov. 7. 14:53
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom pontosan hogy hogy kell.Ki kell számolni az ellenálások ekvivalens értékét??Vagy az I2-őt kell megszorozgatni minden ellenálással és ezáltal megkapjuk az U1,U2,U3,U4-et?ezt nem értem benne
2019. nov. 7. 15:17
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
Engem is érdekel a megoldás. Nem hiszem, hogy úgy kell, Mert az áramerősség párhuzamos kapcsolás esetén fordítottan arányosan oszlik meg. Tehát minél nagyobb az ellenállás, annál kevesebb az áramerősség. És tudjuk hogy különböznek az ellenállások.
2019. nov. 7. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A kettes ellenálláson eső feszültség kiszámolható ohm törvényéből: U2=I2*R2=0.01*500=5V. Az R3 és R4 ellenállásra is ugyanez a feszültség fog esni mivel párhuzamosan van kapcsolva a három ellenállás. Ebből akkor az egyes áramok számolhatóak: I3=U2/R3=5/2=2,5mA I4=U2/R4=5/1=5mA. Az egyes számú ellenálláson ezen áramok összege fog folyni. így I1=I2+I3+I4=10+2,5+5=17,5mA. Ebből pedig ohm törvénye szerint az egyes ellenállásra eső feszültség: U1=R1*I1=100*0,0175=1,75V


Az U=U1+U2=5+1,75=6,75V (soros ellenállásokon összeadódik a feszültség)

Az pedig I=I1=17,5mA

P=U*I=0,1181W

2019. nov. 7. 23:16