Fizika házifeladat segitség?


Sziasztok valaki tudna segíteni?


1,mekkora a nyomása 1 mol 50 C fokos 40 dm (köb) nitrogénnek?


2,Hány mól gáz van abban a tartályban,amelynek a térfogata 40dm (köb),hőmérséklete 27 C fok,nyomása 4,5*10 az ötödiken Pa


3,Mekkora a hőmérséklete az 40 gramm 4,5*10 az ötödiken Pa nyomású 30 dm (köb) térfogatú gáznak?


Ha valaki tud magyarázza el :) nagyon megköszönném :))



2019. febr. 26. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Ugye azt biztos felírtátok, hogy

p*V = n*R*T.


1. Osztunk V-vel: p = n*R*T/V = …

2. Osztunk R*T-vel: n = p*V/(R*T) = …

3. Osztunk (n*R)-rel: T = p*V/(n*R) = p*V*M/(m*R) = …

Tessék helyettesíteni. Ugye M a gáz moláris tömege.

2019. febr. 26. 16:41
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. febr. 26. 18:25