Sziasztok valaki tudna segíteni?
1,mekkora a nyomása 1 mol 50 C fokos 40 dm (köb) nitrogénnek?
2,Hány mól gáz van abban a tartályban,amelynek a térfogata 40dm (köb),hőmérséklete 27 C fok,nyomása 4,5*10 az ötödiken Pa
3,Mekkora a hőmérséklete az 40 gramm 4,5*10 az ötödiken Pa nyomású 30 dm (köb) térfogatú gáznak?
Ha valaki tud magyarázza el :) nagyon megköszönném :))
2019. febr. 26. 13:37
1/2 anonim válasza:
Ugye azt biztos felírtátok, hogy
p*V = n*R*T.
1. Osztunk V-vel: p = n*R*T/V = …
2. Osztunk R*T-vel: n = p*V/(R*T) = …
3. Osztunk (n*R)-rel: T = p*V/(n*R) = p*V*M/(m*R) = …
Tessék helyettesíteni. Ugye M a gáz moláris tömege.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2019. febr. 26. 18:25