Harom primszam szorzata egyenlo e primek osszegenek 23szorosaval. melyek ezek a primszamok2015. márc. 9. 22:56
1/2 anonim válasza:
Az egyikük a 23. A másik kettő legyen a és b.
23ab=23(a+b+23)
ab=a+b+23
(a-1)(b-1)=24
1) a-1=1 Ekkor a=2, b-1=24, b=25. Ez nem jó, mert a 25 nem prímszám.
2) a-1=2 Ekkor a=3, b-1=12, b=13. Ez jó.
3) a-1=3 Ekkor a=4, nem jó
4) a-1=4 Ekkor a=5, b-1=6, b=7. Ez jó.
5) a-1=6 Ekkor a=7, b-1=4, b=5. Innentől a szimmetria miatt nem nézzük tovább.
Tehát két megoldás van: 5, 7, 23 és 3, 13, 23
2/2 A kérdező kommentje:
koszi szepen!:)
2015. márc. 10. 06:58