Adott két párhuzamos egyenes. Az egyiken 10 db, a másikon 8 db pontot veszünk fel. Mennyi azon néngyszögek, ill. háromszögek számának aránya, melyek csúcsai a felvett pontok közül kerülnek ki?


2015. febr. 17. 18:20
 1/3 megadeth18 ***** válasza:
izgi izgi. hát összesen van 18 pontod. négyszögek kellenek, tehát ezeknek a számai 18 alatt a 4 = 18!\(4*(18-4)). A háromszögeké ugyanez. Tehát 18 alatt a 3. Az arány, ha a kettőt elosztod. 18 alatt a 4 \ 18 alatt a 3.
2015. febr. 17. 18:45
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
@megaseth18: Aha, csak nem vetted figyelembe, hogy így a négyet egy egyenesen is ki lehet választani.Az egyik esetben \dbinom{10}{2}\cdot\dbinom{8}{2}, a másiknál pedig 8\cdot\dbinom{10}{2}+10\cdot\dbinom{8}{2} a szám.
2015. febr. 18. 07:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Valóban, az első csak akkor helyes, ha nem illeszkedik egy egyenesre semelyik három pont.


De még akkor se, mert a négyszögek esete jóval bonyolultabb.

2015. febr. 18. 09:53