2015. febr. 17. 18:20
1/3 megadeth18 válasza:
izgi izgi. hát összesen van 18 pontod. négyszögek kellenek, tehát ezeknek a számai 18 alatt a 4 = 18!\(4*(18-4)). A háromszögeké ugyanez. Tehát 18 alatt a 3. Az arány, ha a kettőt elosztod. 18 alatt a 4 \ 18 alatt a 3.
2/3 Tom Benko válasza:
@megaseth18: Aha, csak nem vetted figyelembe, hogy így a négyet egy egyenesen is ki lehet választani.Az egyik esetben \dbinom{10}{2}\cdot\dbinom{8}{2}, a másiknál pedig 8\cdot\dbinom{10}{2}+10\cdot\dbinom{8}{2} a szám.
3/3 anonim válasza:
Valóban, az első csak akkor helyes, ha nem illeszkedik egy egyenesre semelyik három pont.
De még akkor se, mert a négyszögek esete jóval bonyolultabb.