Egy egyenes körhenger tengelymetszete olyan téglalap amelynek oldalai 12 és 30 cm hosszúak. Mekkora lehet a körhenger térfogata?

Előre is köszönöm a válaszokat!
2015. febr. 13. 17:00
 1/4 anonim válasza:

Ugyebár a tengelymetszet téglalapjának a szemközti oldalaiból általában a rövidebbik szokott az átmérő, a hosszabb pedig a magasság.

V = Terület alap+ Terület palást

Azaz: r a másodikon * pí + 2r * pí

r = d:2= 6

Szóval

6*6*3,14+12*3,14= 150,72 cm3

2015. febr. 13. 18:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez így nem jó :S. A megoldásban ez szerepel: A körhenger térfogata lehet 1080*3.14=3392,92 vagy 2700*3.14=8482,30. Sajnos a megoldás nincs levezetve.
2015. febr. 13. 18:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A henger terfogata: alap terulet*magassag

Ket esetet kulonboztetunk meg:

I a magassag 30 cm, akkor az alapterulet (12/2)^2*pi=36*pi. Igy a terfogat 30*36*pi=3392.92

II. a magassag 12 cm, igy az alapterulet (30/2)^2*pi, tehat a terfogat 12*225*pi=8482.3.

2015. febr. 13. 18:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Érted? Látod?

[link]

2015. febr. 13. 18:42