Valaki szájbarágósan leírná a megoldást, hogy sikerüljön megértenem?2015. jan. 4. 07:28
1/2 anonim válasza:
a:b=10:21
ab=180
b^2*10/21=180
b=19,4422
v=(21-b)/2=0,7788
2/2 anonim válasza:
Persze ez nem jó, csak egy kicsit, igazából
(21-2v)(10-2v)=180
210-62v+4v^2=180
4v^2-62v+30=0
(62-58)/8=0,5