Egy raktár alaprajza téglalap, melynek külső hossza 21m, szélessége 10m. A raktár belső alapterülete 180m2 Milyen vastag a raktár fala?

Valaki szájbarágósan leírná a megoldást, hogy sikerüljön megértenem?
2015. jan. 4. 07:28
 1/2 anonim ***** válasza:

a:b=10:21

ab=180

b^2*10/21=180

b=19,4422

v=(21-b)/2=0,7788

2015. jan. 4. 08:09
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze ez nem jó, csak egy kicsit, igazából


(21-2v)(10-2v)=180

210-62v+4v^2=180

4v^2-62v+30=0

(62-58)/8=0,5

2015. jan. 4. 08:17