mást írnak a matekkönyvben, meg minden matekos oldalon. többféleképpen kilehet számolni?

2014. dec. 29. 14:12
 1/4 A kérdező kommentje:
és aki tudja az egyenes hasábét is az lécci írja le. köszi előre is
2014. dec. 29. 14:20
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyenes hasáb: olyan test, aminek az alaplapja egy sokszög. Oldallapjai téglalapok.


A felszín a határoló lapok területe.

Hasáb esetén ez ugye a két alaplap + az összes oldallap területe.


Az oldallapok mind olyan téglalapok, amik egyik oldala az alap egyik éle, a másik éle a test magassága.

T(oldallapok) = a*m + b*m + ...

m-et ki lehet elemelni

T(oldallapok) = m*(a+b+...) = M*K(alap)

A zárójelben éppen az alaplap kerületek van.


A = 2*alapterület + M * K(alap)

A térfogata: Alapterület * magasság.



A hengerre ugyanez igaz, annak az alapja egy kör, ettől eltekintve egy normál hasáb.


Ugyanazok a képletek igazak:


A = 2*alapterület + M * K(alap)

V = Alapterület * magasság.

2014. dec. 29. 17:50
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm?

a körhengerét tudja valaki?

2014. dec. 29. 18:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Olvasd el az utolsó 4 sort...
2014. dec. 29. 18:59