mást írnak a matekkönyvben, meg minden matekos oldalon. többféleképpen kilehet számolni?2014. dec. 29. 14:12
1/4 A kérdező kommentje:
és aki tudja az egyenes hasábét is az lécci írja le. köszi előre is
2014. dec. 29. 14:20
2/4 anonim válasza:
Egyenes hasáb: olyan test, aminek az alaplapja egy sokszög. Oldallapjai téglalapok.
A felszín a határoló lapok területe.
Hasáb esetén ez ugye a két alaplap + az összes oldallap területe.
Az oldallapok mind olyan téglalapok, amik egyik oldala az alap egyik éle, a másik éle a test magassága.
T(oldallapok) = a*m + b*m + ...
m-et ki lehet elemelni
T(oldallapok) = m*(a+b+...) = M*K(alap)
A zárójelben éppen az alaplap kerületek van.
A = 2*alapterület + M * K(alap)
A térfogata: Alapterület * magasság.
A hengerre ugyanez igaz, annak az alapja egy kör, ettől eltekintve egy normál hasáb.
Ugyanazok a képletek igazak:
A = 2*alapterület + M * K(alap)
V = Alapterület * magasság.
3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm?
a körhengerét tudja valaki?
2014. dec. 29. 18:31