2013. jan. 13. 18:35
1/2 anonim válasza:
A kérdésben megvannak adva a pohár paraméterei. A henger(pohár) magassága m=6 cm, alapkörének sugara pedig r=3 cm.
Térfogat = (r^2)*m*Pi = 169,64 cm^3 = 0,16964 dm^3 = 0,16964 liter = 1,6964 deciliter.
!Pohár! felszíne = (r^2)*Pi+2*r*Pi*m = 141,37 cm^2.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, esetleg tudsz nekem majd magyarázni térgeometriát Facebookon vagy valahol mert nagyon nem értem ezt az egészet mert nem a legjobb a tanárunk és jó lenne ha jó lenne az érettségim? Előre is köszi! :D
2013. jan. 14. 14:17