Egy egyenes körhenger alakú poharat egy 6cm élű kocka alakú dobozba csomagoltak Hány deciliteres a pohár ha a teteje és az alja illeszkedik a doboz két szemben lévő lapjára és a pohár érinti a doboz többi négy lapját? Mekkora a pohár összes felszíne?


2013. jan. 13. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:

A kérdésben megvannak adva a pohár paraméterei. A henger(pohár) magassága m=6 cm, alapkörének sugara pedig r=3 cm.

Térfogat = (r^2)*m*Pi = 169,64 cm^3 = 0,16964 dm^3 = 0,16964 liter = 1,6964 deciliter.

!Pohár! felszíne = (r^2)*Pi+2*r*Pi*m = 141,37 cm^2.

2013. jan. 13. 20:02
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, esetleg tudsz nekem majd magyarázni térgeometriát Facebookon vagy valahol mert nagyon nem értem ezt az egészet mert nem a legjobb a tanárunk és jó lenne ha jó lenne az érettségim? Előre is köszi! :D
2013. jan. 14. 14:17