Sandy96 kérdése:

Szeretném ha tudna valak segiiteni mivel holnap iirok matekbool és nagyon kell a joo jegy, de ilyet még nem is tanultunk, és nem tudom hogykell megcsinálni: 1. Egyenes köthenger sugara gyök6 cm, magassága 12 cm. Mekkora a felszíne térfogata?


2. Egyenes körhenger magassága 3-szorosa az alaplap átmérőjének. Mekkora a térfogat? felszín/A=256 négyzetcm.

3. Egyenes körhenger kiterített palástja négyzet. Térfogata/V=428köbcm. MEkor a a felszíne/A?



2014. okt. 21. 17:11
 1/1 Adrian.Leverkuhn ***** válasza:

1. r (sugár) = négyzetgyök 6 cm.

M (testmagasság) = 12 cm.


A (felszín) = 2*r^2*pí + 2*r*pí*M

A képletbe helyettesítsünk be, tehát


2*6*pí + 2*gyök6*pí*12 =222,386 cm2


V (térfogat) = r^2*pí*M = 6*pí*12 = 72pí = 226,195 cm3

2014. okt. 21. 20:34