2. Egyenes körhenger magassága 3-szorosa az alaplap átmérőjének. Mekkora a térfogat? felszín/A=256 négyzetcm.
3. Egyenes körhenger kiterített palástja négyzet. Térfogata/V=428köbcm. MEkor a a felszíne/A?
2014. okt. 21. 17:11
1/1 Adrian.Leverkuhn válasza:
1. r (sugár) = négyzetgyök 6 cm.
M (testmagasság) = 12 cm.
A (felszín) = 2*r^2*pí + 2*r*pí*M
A képletbe helyettesítsünk be, tehát
2*6*pí + 2*gyök6*pí*12 =222,386 cm2
V (térfogat) = r^2*pí*M = 6*pí*12 = 72pí = 226,195 cm3