Nem tudom megoldani ezt a fizika feladatot. Valaki le tudná vezetni, hogy hogy kell megcsinálni?

Egy 16.9 méter magas ház tetejéről vízszintesen elhajítunk egy kavicsot 10.0 m/s kezdősebességgel. Milyen messze esik le tőlünk a kavics (méterben megadva, g értéke 10 m/s2-tel számolva)?
2014. okt. 14. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiszámolod, mennyi idő alatt esik le, akkor tudod, mennyi ideig megy elfelé.
2014. okt. 14. 19:04
 2/2 anonim ***** válasza:

y=16.9 m ; v=10.0 m/s

y= g/2 * t² ; -->t

x= v*t

z= gyök(x²+y²)

2014. okt. 14. 19:44