Egy 16.9 méter magas ház tetejéről vízszintesen elhajítunk egy kavicsot 10.0 m/s kezdősebességgel. Milyen messze esik le tőlünk a kavics (méterben megadva, g értéke 10 m/s2-tel számolva)?2014. okt. 14. 18:54
1/2 anonim válasza:
Ha kiszámolod, mennyi idő alatt esik le, akkor tudod, mennyi ideig megy elfelé.
2/2 anonim válasza:
y=16.9 m ; v=10.0 m/s
y= g/2 * t² ; -->t
x= v*t
z= gyök(x²+y²)