Egy téglalap két oldalának különbsége legalább 4 cm. A téglalap kerülete 56 cm. Milyen hosszúak az oldalak?

2015. febr. 3. 19:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
első kérdésem: hányadikas vagy (mert nem mindegy a válaszhoz)
2015. febr. 3. 20:29
 2/8 A kérdező kommentje:

Az lényegtelen.

A választ meg fogom érteni. Viszont két napja szinte semmit nem tudok aludni, így a gondolkodás nem az erősségem most.

Szóval jöhet amit jónak gondolsz, függetlenül az eszközöktől.

2015. febr. 3. 20:36
 3/8 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy legyen a lehető legelegánsabb.

Ami... Elemi, de mégis szép.

2015. febr. 3. 20:44
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor ezek szerint nem - mondjuk - negyedikes vagy, szóval:


az "a" oldal X

a "b" oldal legalább X+4

a kerület az oldalak összege, vagyis 2*a+2*b


ebből felírod a qrva egyszerű egyenletet, és megkapod, hogy mekkora az "a" és mekkora a "b" akkor, ha pont 4 cm-el nagyobb a b az a-nál


a "legalábbot" csak függvényként tudom értelmezni, ami megmutatja, hogy a "b" tart az előbb kiszámítottól az 56-hoz, míg ugyanakkor az "a" tart az előbb kiszámítottól a nullához

2015. febr. 3. 20:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2015. febr. 3. 20:57
 6/8 A kérdező kommentje:

Ehhez jutottam én is még a buszon.

Csak mivel rohadtul kivagyok már, biztosra vettem, hogy nem jó, de ezek szerint igen. Köszönöm.

2015. febr. 3. 21:03
 7/8 anonim ***** válasza:

K=2*(a+b)=56

a+b=28


Tegyük fel, hogy 'a' oldal a hosszabb.

a-b>=4

a>=4+b


a=28-b


28-b>=4+b

24>=2b

12>=b


Vagyis b értéke (0, 12] intervallumban bármi lehet, és a=28-b

2015. febr. 3. 21:46
 8/8 anonim válasza:
szerintem nyugodtan jó, hogy 12-és 16 cm az oldalak hossza
2015. febr. 9. 06:24