Sziasztok. Hiányoztam 2 hetet suliból, és nem tudom hogy kell kiszámolni az alábbi példát. Nem a megoldásra vagyok kíváncsi, hanem hogy hogy kell. A példa: ha egy vonat indul Pozsonyból Pestre 80km/h-vel (8:00-kor), és egy vonat Pestről pozsonyba (8:00-kor) 90km/h-vel, az út 324km, hol találkozik a két vonat? (Ez nem igaz, csak most találtam ki, lehet nem ennyi a távolság/sebesség)2020. febr. 3. 14:37
1/3 anonim válasza:
1. vonat 80 km/h sebességgel x km-t tesz meg x/80 óra alatt
2. vonat 9o km/h sebességgel (324-x) km-t tesz meg (324-x)/90 óra alatt.
A két idő egyenlő, hiszen egyszerre indulnak és a találkozásig együtt mennek. így az egyenlet:
x/80 = (324-X)/90
x = 152,5
Pozsonytól 152,5 km-re találkoznak.
2/3 anonymousreview60 válasza:
Egyszerre indultak, szemben haladnak, azaz akkor találkoznak, amikor együtt összesen megtették a teljes távot, azaz
(80 km/h * t) + (90 km/h *t) = 324 km -> t[h] = ?
A találkozási pont Pozsonytól: 80km/h*t.
3/3 anonim válasza:
Kazán-Ganalyos- Bormérő - féle egyesített teleportációs formula.