Egy számtani sorozat első tagja 9, ötödik tagja 1/9. Mik a sorozat tagjai illetve a differencia?


2019. nov. 9. 16:49
 1/4 anonim ***** válasza:

a5=a1+4*d


1/9=9+4*d / -9 (9= 81/9)

-80/9=4*d / :4

-20/9=d


Innetől csak az áltlános képlet alapján ki kell számolni a tagokat.

(Javítsatok ki, ha tévedek)

2019. nov. 9. 17:04
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem tévedsz!

{9, 61/9, 41/9, 7/3, 1/9}

2019. nov. 9. 17:32
 3/4 anonim ***** válasza:

a1 = 9

a5 = 1/9

a5 - a1 = 4d ==>

.. d = (a5 - a1) / 4 = (1/9 - 81/9) / 4 = -(80/9) / 4 = -(20/9)

Innen egyszerű.

2019. nov. 9. 17:50
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!:)
2019. nov. 10. 07:53