Mértani sorozatok számolásával kapcsolatban lenne egy kérdésem: Hogyan csinálom ezt meg?


Egyszerű példa, egyből konklúzióból kiindulva:

32Q^4 = 2

Azaz 32*q a negyedik hatványon = 2

Számológéppel hogyan tudnám megállapítani a Q értékét? Vagy milyen műveletet kell ilyenkor alkalmazni?



2019. okt. 14. 05:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Q^4=2/32=1/16=1/(2^4)=(1/2)^4

4-edik gyököt kell vonni. Vagy 2-szer egymás után gyököt.

|Q|=1/2 => Q1=1/2, Q2=-1/2

2019. okt. 14. 08:34