Egyszerű példa, egyből konklúzióból kiindulva:
32Q^4 = 2
Azaz 32*q a negyedik hatványon = 2
Számológéppel hogyan tudnám megállapítani a Q értékét? Vagy milyen műveletet kell ilyenkor alkalmazni?
2019. okt. 14. 05:03
1/1 anonim válasza:
Q^4=2/32=1/16=1/(2^4)=(1/2)^4
4-edik gyököt kell vonni. Vagy 2-szer egymás után gyököt.
|Q|=1/2 => Q1=1/2, Q2=-1/2