Hogy kell megoldani ezt a számtani sorozattal kapcsolatos feladatot?

Hányat üt egy nap alatt az a toronyóra, amely nem csak az egész órákat üti 1-től 12-ig, hanem minden negyed órakor üt rendre 1-et, 2-t, 3-at, 4-et? ( 1 órakor például 4+1=5-öt üt)

2019. szept. 17. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy óra alatt 4 et üt mert a negyedik negyedóra maga az egész óra. És ez nem olyan bonyolult feladat hogy számtani sorozat kelljen hozzá.
2019. szept. 17. 14:28
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hülyeséget írtam, ez csak egy szorzás. Sorozatot nemis lehetne felirni rá
2019. szept. 17. 14:34
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkoztam én is, ha ez számtani sorozat, akkor vagy hibás a feladat vagy rosszul lett kiírva, mert nem jön ki belőle. Egyébként 396-ot üt, ha jól értelmeztem a feladatot.
2019. szept. 17. 14:39
 4/7 anonymousreview60 ***** válasza:
25%

1+2+3+...+12+1+2+3+...+12 = 2*12*(1+12)/2 = 12*13 = 156

2*12*(1+2+3+4)= 2*12*10 = 240

2019. szept. 17. 14:48
 5/7 A kérdező kommentje:
Valaki esetleg el is magyarázná? Hálás lennék :D
2019. szept. 17. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Akkor leírom nekem hogyan jött ki, de ebből számtani sorozat nem lesz.


"minden negyed órakor üt rendre 1-et, 2-t, 3-at, 4-et"

Tehát akkor óránként üt 1+2+3+4 = 10-et.

24 óra van egy napban, ez összesen így 24*10 = 240 ütés.


Ezen kívül minden órában annyit üt, ahány óra van éppen és ha jól értelmezem, akkor 12-órás formátumban gondolkodunk, tehát pl. 14-órakor is csak 2-őt üt, nem pedig 14-et.


Ezt a következőképpen lehet felírni: (Σ1+2+...+11+12)*2 = 78*2 = 156


Összesen: 240+156 = 396 ütés.

2019. szept. 17. 20:12
 7/7 tatyesz ***** válasza:
100%

#6

"de ebből számtani sorozat nem lesz"

"1+2+...+11+12"


Nem azért, de a szumma utáni összegben nem egy számtani sorozat tagjait adod össze? Vagyis a szumma egy számtani sorozat összege, amire van egy Sn képlet.

2019. szept. 18. 23:06