Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomához miért kell nyelvviz...

Diplomához miért kell nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

2019. jún. 23. 11:20
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%
Mert azért illő, hogy az, aki elméletben értelmiségi és felsőfokú végzettséggel rendelkezik ne csak magyarul tudjon már. Egy sima B2-es nyelvvizsga meg nem épp a világ.
2019. jún. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
15%

Mert ha már valaki egyetemen akar tanulni, annak illendő beszélnie legalább habogva egy nyelvet. De a diplomához képest egy angol B2 lepkefing amúgyis.

Persze az megint más kérdés, hogy az oktatási rendszer romokban van, főleg idegennyelvek területén, és nem sok értelme van elvárásokat felállítani ilyen oktatás mellett.


Ha a kérdésed az új változások miatt írtad ki, akkor annak nincs különösebb oka, mármint a változásnak. Szimplán csak nem érdeke a kormánynak diplomás értelmiségeket képezni, hisz nem az ők szavazataikra hajtanak.

Marhaság az egész. Eddig sem hagyhatta el az egyetemet diplomával a kezében bárki is nyelvvizsga nélkül, meg így sem fog. Most hogy már eleve a jelentkezéshez kell a középfokú nyelvvizsga, ezzel azt érte el a kormány, hogy sokan ez miatt fognak egy évet halasztani, hogy ne érettségi évben kelljen már a nyelvvizsgával is bajlódni. Érettségi év előtt meg nem sokan gondolkoznak előre, hogy meg kéne csinálni a nyelvet 17 évesen. Szóval sokan ez miatt később végeznek majd, ergo több ember esik ki a dolgozók kosarából. Munkaerőhiánynak keresztbe tesz majd ez is, hogy sokan nem 21-22 éves korukban fognak elkezdeni dolgozni a diplomával, hanem 22-23 éves korukban.

2019. jún. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
76%

A nyelvtudás az általános műveltség része, blabla. Ennyit szoktak mondani.

A helyzet még rosszabb lesz, mert jövőre már a felvételihez fog kelleni.

2019. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
57%
Angol nyelvtudás annyira alap ma már, hogy még szakmunkásként is minimum középfokon kéne tudnod. És a középfok hidd el, vicc kategória, simán eladnálak Angliában rabszolgának, és fel se fognád a középfokú papíroddal.
2019. jún. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Azert egy dolgot kiegészítésként hozzátennék. Ahol normális nyelvi oktatásban részesülnek a diákok, az igenis nagyon jo szintű, természetesen sokat tesz hozzá vagy vesz el tőle a tanuló hozzáállása es magatartása. Egyetemen szinte mindenki beszel legalabb két nyelven nalunk, az Erasmusos hallgatók meg táltott szájjal neznek hogy hol vannak hogy szinte mindenki beszel a fővárosban masik nyelvet a sajátján kívül, s milyen jo a nyelvi oktatás minősége.

Le lehet szólni a középszintet, lehet hogy egy szakmai munkaerőpiacon nincs sok haszna, de ahhoz is kell tudás. Sajnos a magyar nem világnyelv, emiatt beszélnünk kell több masik nyelven is. Ez nem az alap műveltség, satöbbi miatt van, hanem szükség, amihez igenis hozzátartozik hogy legalabb az értelmiség beszéljen központilag kötelezően egy nyelvet. Le lehet szólni a magyar oktatást, lehet hogy a rendszer kivotelezése nem a legjobb, de európai szinten magas fokú, sokkal komplexebb oktatást kapnak a diákok középiskola végeztével mint a többi országban. Látni is kéne, nem csak nézni néha...

2019. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
71%

Azért kell a diplomához, mert a diploma megszerzésével az a vélelem áll fenn, hogy egy értelmiségi, művelt, az adott szakterületen speciális tudással rendelkező egyén válik az illetőből, azaz elvárható, hogy legalább 1 idegen nyelvet ismerjen az illető, ráadásul csak B2 szinten. Arról nem is beszélve, hogy egyrészt a munkád során használnod kell majd nagy valószínűséggel a nyelvet (sőt szaknyelvet), illetve az egyetemen, esetleg kutatási tevékenység során rájössz, hogy egy csomó szakirodalom nincs magyar nyelven, ergo rohadt jól jön az idegen nyelvi tudásod.


Az a baj, hogy itthon mivel még viszonylag nem olyan rég kommunizmus volt, teljesen elzártak voltak az emberek kb. a világtól, valahogy az emberektől teljesen idegen az, hogy a mai világban idegen nyelvi tudás egy alap dolog. Teljesen helyesnek tartom, hogy az egyetemi felvételhez megkövetelik, legalább a hazai felsőoktatás színvonalának emeléséhez hozzájárul és kicsit közelítjük magunkat Nyugat-Európához.

Ma Magyarországon az a mentalitás, hogy vigyük csak lejjebb a bejutási ponthatárokat, követelményeket, hogy mindenkinek legyen diplomája. (Na ez a rossz hozzáállás, példát lehetne venni a fejlettebb országok felsőoktatási rendszeréről.)

Ez ahhoz vezetett, hogy lassan már minden szakot indítanak teljesen indokolatlanul egyetemi képzés keretében (OKJ vagy FOSZK keretében is megoldható lenne) és emellett nagyon alacsony teljesítménnyel be lehet jutni a felsőoktatásba (280 pont egy vicc kategória), ergo ma már mindenki elmondhatja, hogy nekem diplomám van (az más kérdés, hogy sokan nem tudnak vele elhelyezkedni szakiránynak megfelelően), régen ez nem így volt, volt értéke egy diplomának.

Nem egy diplomától lesz valaki értékes, nem is mindenkinek való az egyetem, aki gyengébb képességű, rossz tanuló vagy egyszerűen nem érdekli igazán egyik szak sem, minek menjen egyetemre? Teljesen felesleges, erre most rájöttek és próbálják visszaszorítani.

2019. jún. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
30%

2-es válaszolónak üzenem, hogy most fejeztem be a 11. évet, megvan a C1-es német és a B2-es angolom. Nem éltem külföldön, nem jártam sem magántanárhoz, sem nyelviskolába.

Alig van olyan osztálytársam, akinek nincs legalább 1 nyelvvizsgája.


A kérdésre válaszolva: egy felsőfokú végzettségű embertől elvárható, hogy tudjon legalább egy nyelvet. Az egyik bátyám most fejezte be masteren az első évet, több tárgyból is kellett angolul szakirodalmat olvasniuk .

2019. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
86%
Nálunk egyetemen mindenki beszélte legalább 2 nyelven minimum középfokú szinten de sokan felsőfokú szinten. Voltam Erasmuson külföldön, legtöbben az angolt C1-en beszélték (főleg az északiak, nyugat-európaiak), az látható volt, hogy a kelet-európaiak, közép-európaiak azért le voltak erősen maradva ilyen téren, az teljesen alap volt a nyugatiaknak, észaiaknak, hogy mondjuk egy órás prezentàciót teljesen szabadon, folyékonyan (mint egy oktató) megtarts angol nyelven egy szakmai órán. Ehhez még a B2-es szint is talán kevés, ahol azért eléggé basic dolgokat várnak el és nem kell folyékonyan beszélni sem, a témakörök meg valóban egyszerűek.
2019. jún. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
50%

A 7-es válaszoló jól látja a lényeget. Én is 12.-ben már két felsőfokkal rendelkeztem két nyelvből, szintén nem jártam sem nyelviskolába, sem magántanárhoz, rengeteget olvastam, néztem filmeket, oldottam meg feladatokat, szókincset fejlesztettem. Nálunk az osztályba szintén nem volt olyan, akinek ne lett volna legalább 1, de általában két középfokúja. Az osztály legalább felének felsőfokúja volt.

Ez nem csak arról szól, hogy gyűjtöd a nyelvvizsga papírt, hanem ez szükséges az egyetemhez, később a munkához, használnia kell az embernek.

2019. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
23%

#7-esnek üzenem, hogy most mit akartál elérni ezzel a viszontválasszal? Dícsérjünk meg? Menőzni akarsz? Itt névtelenül, annak mégis mi értelme? Vagy csak leírni jól esik?


Nekem is 17 évesen már meg volt a c1 angolom, de rengeteg olyan van aki érettségi előtt nem foglalkozik a nyelvekkel. Érettségi év meg túl zsúfolt neki nyelvvizsgázni, úgyhogy eleve úgy indul neki, hogy halaszt 1 éves, és így legalább ja ront is az érettségin, egy úttal azt is letudja.

De ügyes vagy, megdícsérlek és meg is simogatom virtuálisan a kis buksidat, hogy te milyen egyedi csoda vagy, hogy 17 évesen már nyelvvizsgád van jajj de okos. Angliában a reptéren meg fontot váltani nem tudnál..

2019. jún. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!