Egy ember az orvosi második évében még elkezdi a jogot levelezőn. Ha mindkettőt lelkiismeretesen csinálja, mennyi ideje marad élni, aludni, szórakozni?
Attól függ, hogy neked mit jelent az, hogy élni, aludni, szórakozni.
Nekem a szórakozás azt jelenti, hogy heti 3x elmegyek bulizni. A barátnőmnek annyit jelent, hogy heti 1x a barátnőjével filmeznek egyet.
Amíg én számítógépes játékokon is játszok, ez heti 5-6 óra, addig ő eltölt 20 órát is hetente olvasással.
Tesóm pedig 10 órát vagy többet, simán youtubeal.
Az orvosi magában nehéz, a jog sem könnyű, de még ígyis megcsinálható egyszerre a kettő, túlélni is túl lehet. Csak teljesen felesleges.. rengeteg ellene szóló érv van.
Kezdve az anyagiaktól, folytatva a különböző szakmai, stb. szempontokon át.
Remélem ez csak elméleti kérdés (nagyon úgy néz ki)! Orvosin a vizsgaidőszak első, második és harmadik évben kék halál és utána sem piskóta az élet! Közötte folyamatos számonkérések kb. 150 oldalból. 60% alatt egyes minden körülmények között! Vannak buktató kérdések bikémből, ahol pl. 10 végtelenségig bonyolult képletet fel kell rajzolni, ha csak 9 sikerül, rávágják az egyest!
Orvosin még úgy sincs szabadidőd, ha csak azt tanulod. Nem értem a kérdést...Szerintem orvosi egyetemet te csak kívülről láttál! Mellette tanulhatsz humán erőforrást, közgázt, jogit, tanárit, ha nyakadba ömlő szrt akarsz teljesen mindegy. Magába az orvosiba bele lehet rokkanni basszus!
#5
Hova jársz jogra? Ugye nem az ELTE-re? Mert amit leírtál az ELTE vonatkozásában nem állná meg a helyét, a jogi képzés minősége eléggé eltérő az országban, 8 karon szerezhető jogi diploma, lassan már minden egyetem indít. Az meg hogy miért indítanak levelező képzést oktatáspolitikai kérdés, külföldön pl. egyáltalán nem engedik, ami nem véletlen, de persze egy külföldi jogi képzés fényévekre van egy magyartól, ha külfölddel hasonlítjuk össze a magyart, akkor valóban irtó rossz a képzés itthon minden szempontból.
Szerintem párhuzamosan képtelenség a kettőt vinni csúszás nélkül bár ez egyetemtől is függ, van ahol könnyebben elvégezhető a jog, valahol meg nagyon nem. Orvosin is kell tanulni egy csomót sok vizsgád van és jogon is, félévente 7-8 vizsga nagy anyagmennyiségekből, a végen záróvizsga. Bár a levelezősökkel elnézőbbek szoktak lenni, de mivel feltételezem évközben nem tanulnál jogra a vizsgaidőszakban képtelenség nulláról azt az anyagmennyiséget megtanulni, a jog nem büfészak, ami kis energiabefektetéssel diplomát ad.
#8
Ezt majd a munkáltatódnak is így mondjad el. Nagyon sok olyan hely van, ahol csak ELTE-n végzetteket vesznek fel, megkérdezik hol és milyen eredménnyel végzett az illető. Nézz meg nagyobb pozícióban lévő jogászokat bármely területen hol végeztek. Sok kollégám tanult vidéken, ő maguk ismerik el az ELTE-n végzetteket.
Még egy elgondolkodtató kérdés, mi az oka annak, hogy az ELTE-ről tömegesen mennek/mentek át Pázmányra, Károlira vagy vidékre szaktársak, mert az ELTE nem ment nekik, nem sikerültek a vizsgáik, ott pedig könnyedén mindig mindenük sikerült? Vagy akik más jogi karról átjelentkeztek mintahallgatóként (tehát van összehasonlítási alapuk), nálunk pedig közel sem kiemelkedőek màr és ő maguk vallják be, hogy mennyivel másabbak az elvárások és nehezebb? És még sok mást fel lehetne hozni, pl. egy ELTE-s summa diploma megszerezhetőségének esélye más jogi karokéhoz viszonyítva.
Szerintem nem ezen poszt alá tartozik ennek a megvitatása, de erre még szerettem volna reagálni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!