Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki PhD-ra jár, tudatosan...

Aki PhD-ra jár, tudatosan készült rá? Mikor dönti el valaki hogy ezt akarja?

Figyelt kérdés

Az érdekel, hogy vajon általában az megy PhD-ra (főleg akiket fel is vesznek), akik már az elejétől kezdve aktívabbak és konkrétan készülnek erre vagy inkább az egyetem utolsó 1-2 évében jönnek rá az ilyen hallgatók, hogy ők ezt szeretnék?

Azt, hogy konkrétan készül rá, azt úgy értem, hogy direkt ilyen irányban próbálkozik mert tudja, hogy előnyös lehet , például OTDK, publikációk meg ami még jól jön.



2018. ápr. 29. 07:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Jaa, ott volt a félreértés, hogy a humán mesterképzést MA-nak hívják itthon. Csak a term.tud és műszaki az MSc.


Persze a humán PhD elég más, ott sokkal nagyobb szerepe van az egyéni, elméleti munkának. Sőt az inkább az.

Nem tudok pontosan a konferenciákon mi szokott lenni, de szerintem poszter session biztos ott is van az előadások mellett. Semmi egyéb, csak a publikációd előzetese ez. Sőt, láttam már történelem, nyelvészet, gazdasági posztereket.

2018. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim válasza:
Értem, ez az en hibám, nem tájékozódom annyira jól ezen a téren, nálunk ezeket máshogy nevezik, de most már akkor fogom tudni :)
2018. máj. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Én pusztán TDK-zni kezdtem, aztán annyira kiégetett az egyetem, hogy a képzés második felében már tudtam, hogy nem fogok a szakmában dolgozni. Négy évig TDK-ztam, egy időben két helyen is, és marha sok eredményt összekalapáltam + 2 társszerzős cikket, és megalapoztam további három-négy társ, és egy elsőszerzős cikket a PhD-m első évére. Szóval ha valaki kellő áldozatot vállal, és jó a kutatócsoportja, akkor érdemes előre dolgozni, mert nem kell összeizgulni magad, hogy 4 év alatt lesz-e PhD vagy sem.


#4 Attól, hogy valaki a kutatás mellett dönt, még nem kell nevetséges béren tartani, főleg amikor a jó oktatók/kutatók hiánycikknek számítanak. Nálunk a többség hobbiból dolgozik és szerelemből, és/vagy maszekol mellette. PhD-sként és kezdő adjunktusként nem igazán van erre időd, pedig akkor alapozza meg az ember az életét.

2018. máj. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

Itthon Magyarországon nevetséges béren tartják a kutatókat, vagyis a PhD-s hallgatókat. Még a legnagyobb intézetek milliárd HUF körüli grantjeiből is minimális alamizsna kiegészítés jut a PhD-s számára... és régen sokkal rosszabb volt, konkrétan 110e nettó. Azért a jobb laborok általában adtak erre kiegészítést... most pedig emelték 140 nettóra, de még ez is borzasztó érzés, ha 5 évet tanultál egy műszaki/termtud képzésen... és a gyógyszergyári takarítónő, többet keres nálad. (Ez igaz), plusz bármely más jobban megbecsült területen, a BSc/MSc gyakornokoknak is majdnem +50%-al több a bére a PhD kutató alapösztöndíjánál. Én nem panaszkodhatok, mert nekem és pár ismerősömnek sikerült úgy elintézni, hogy ne kelljen "maszekolni", hanem kutatási témához kapcsolódó szakmai munkát végezhessünk a PhD mellett. Mivel a cégnek érdeke van a kutatásban, így azért megéri a dolog kölcsönösen... de sajnos sok társam semmit sem kap pluszban, és elég ritka az ilyen.

Nem azt mondom, hogy pár évig nem lehet eléldegélni 140/180 nettóból, csak ha az ember később kezdi, mert dolgozott előtte, vagy más szakot is végzett... akkor 25-30 évesen már hatalmas visszaesés a korábbi fizetézhez képest, miközben magasabb szinvonalú újdonságot kell leraknia, mint egy sima munkajelyen, vagy tanárként.

2018. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
Én akkor tudtam biztosra, amikor alapképzésben írtam a műhelymunkáimat. Imádok kutatni, keresni, rengeteg dolog érdekel és sok kérdésem van, amikre tudni szeretném a válaszokat.
2018. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, csak lemaradt a többi része. Mesterképzésben vagyok, ősszel TDK, aztán OTDK, próbálok felsőfokú nyelvvizsgát is letenni angolból, mellette több kutatásban is részt veszek, tanulok minden a területhez kapcsolódó más diszciplínát is. Úgyhogy én nagyon készülök a doktorira. Alapképzés során nekem nem volt lehetőségem készülni és kutatásokba csatlakozni egyéb okok miatt, így most mesterképzés alatt hozom ezt be, de ha itt odateszed magad, akkor nem lesz gond. Ha esetleg van kérdésed írj nyugodtan privátot is.
2018. jún. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
90%
Én már 14 évesen tudtam, hogy egyetemi professzor szeretnék lenni (akkor még történelemre gyúrtam). Végül is jogot, meg igazgatásszervezőit végeztem. Eléggé hátrányos helyzetből indultam, felvettek másodikra 20 évesen jog nappalira (anno 20x-os túljelentkezés volt), mellette kezdtem az ÁF-et, mert a közigazgatási jog érdekelt. Aztán végül mindkettőt levelezőn végeztem el, mert dolgoznom kellett első év után (napi 8 órát, nem diákmunkákat), hogy megéljek. Így a TDK kiesett. Viszont kiváló szakdolgozatot írtam (akkor még nem diplomadolgozatnak hívták, nem volt még BA/MA), ennek egy része meg is jelent. Következő évben tanársegéd lettem, viszont a félbehagyott jogot még el kellett végeznem. Az MTA egy kutatóintézetébe is bekerültem, de eléggé soká jutottam el PhD-ra, bőven 30 felett voltam. Ott ugyan 3 év alatt végeztem, és akkorra már eléggé sok publikációm volt. A PhD értekezésem témájából kiemeltem egy kismonográfiára valót, az még a folyamat előtt megjelent. A "maradék" is terjedelmes volt, abból egy 500 oldalas monográfiát hoztam ki. Közben jelent meg más könyvem is, most is dolgozom újabb nagymonográfián, 40 felett már tudományos főmunkatárs vagyok. Remélem, a nagydoktori is meglesz...
2018. júl. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

A PhD-nek mik voltak az IF követelményei? Csak term.tudományokat ismerem, ott elég magas.


Itt is meg van adva, elsőszerzős IF és társzerzős követelmény?

2018. júl. 7. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Így is 10% tudja elvégezni...
2018. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!