Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogy álltok a tantárgyakkal?

Ti hogy álltok a tantárgyakkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok. Alsóban mindig kitűnő voltam, felső tagozatban viszont 2-3 négyesem volt. Tavaly azonban 7 négyesem lett, a többi ötös. Így az átlagom 4,5 volt. Most fogok felvételizni, és egy "nevesebb" iskolába bekerülni. Érzem azonban magamon, hogy ellustultam és nagyon nehezen veszem rá magam a tanulásra. Ahogy számolgattam 4 négyesem lenne megint. /Matematika, történelem, kémia, fizika/ A történelem és a kémia nem rajtam múlik, komoly problémák vannak a tanárainkkal... Gyakorolok sokat a felvételire, de nem tudom, hogy a vitt jegyek mennyiben számítanak illetve ilyen jegyekkel felvesznek-e. Nagyon sok az idén a jelentkező. Tavaly felvették egyik barátnőmet 43 ponttal, de a vitt jegyei nagyon jók voltak. Nagyon izgulok, nincs olyan nap, hogy ne gondolnék a felvételire. Ti milyen jegyekkel mentek tovább? Izgultok már? Remélem jók sikerül mindenkinek!:)


2012. dec. 6. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!Melyik gimibe szeretnél menni?

Én is nagyon izgulok a felvételi miatt.Nekem eddig még nem volt négyesem,most lesz.Egy darab,matekból.Szerintem ha jót írsz simán felvehetnek.

14/L

2012. dec. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehel Vezér Gimnáziumba szeretnék menni. Ügyes vagy akkor és szorgalmas!:)
2012. dec. 6. 15:26
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Az igazán okosakat 8 vagy 6 osztályosba veszik fel. Ne keseredj el, ha nem sikerül, mehetsz szakmunkásnak.
2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó,te hülye vagy!
2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Annyira túlgörcsöli mindenki ezt az egész felvételizősdit, pedig semmi nincs benne, ha nem vagy hót sötét, elég könynen be lehet normális gimnáziumba jutni.
2012. dec. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a másodiknak a megnyugtató, és értelmes választ!!;)

Igen, túl görcsöljük sajnos.:( Csak hát a tanárok, szülők, felnőttek napi szinten sulykolják belénk, hogy "tanulni kell, mert még a szakközépbe sem vesznek fel, tanulj mert nem lesz elég a pontszámod, ilyen jegyekkel akarsz bekerülni..?" Köszönöm az értelmes válaszokat!:)

2012. dec. 6. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyilván tanulni kell rendesen, ez a dolgod! Ma már egy érettségi se elég valami használható munkára, de azt meg nyilván nem mondhatják, hogy jólvan, beleszakadni se kell, jó ez a szint. Mert mindig van feljebb is.
2012. dec. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én tavaly 4,7 voltam, idén, ha minden jól megy, meg lesz a kitűnő. A felvételi gyakorlások viszont nem mennek túl fényesen. Pedig annak a pontja sokat számít. Nagyon izgulok, de ki nem? Sok szerencsét hozzá mindenkinek!
2013. jan. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!