Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy az orvostanhallg...

Igaz az, hogy az orvostanhallgatók lenézik a gyógyszerészhallgatókat?

Figyelt kérdés
Több helyről is hallottam, de nem tudom milyen alapja van ennek a pletykának.
2012. ápr. 13. 18:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem. Miért néznék le?
2012. ápr. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Dehogy nézik.
2012. ápr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Igen lenézik. Az se igazán tiszta, hogy mire is a Dr. cím... Meg se közelítik az orvosokat.
2012. ápr. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
A jogászok is kapnak dr. címet :) egyébként meg a "meg sem közelítik az orvosokat" csak nézőpont kérdése. A gyógyszerészek ugyanis nem orvosnak tanulnak, hanem gyógyszerésznek. Tehát a kettőt nem is szabadna összehasonlítani. Arról nem is beszélve, hogy a gyógyszerészek is életeken segítenek, életet menteken csak nem közvetlen módon.
2012. ápr. 21. 09:47
 5/20 anonim ***** válasza:

Különben is akinek van egy kis esze, az nem lenézi őket, hanem összedolgozik velük.

És ha erre hallgatóként nem is, de diplomás orvosként majd rájönnek.

2012. ápr. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
0%
Hát a gyógyszerkiadás biztos életeket ment.. És az nem ment életeket, aki a gyógyszerek kifejleszkésén dolgozik, vagy ellenőrzésén mondjuk vegyészként. Mégsem kap dr-i címet. Pedig azt hiszem nagyobb meló, mit kiadni egy pult mögül.
2012. ápr. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os! Rád mondják, hogy jobban tetted volna, ha hallgattál volna. A gyógyszerészek munkája ugyanis nem csak abból áll, hogy áll a pult mögött és kiadja a gyógyszert. Én gyógyszertári asszisztensnek tanulok és ettől még mi is többet tanulunk, pl különböző magisztrális készítmények gyártása. Nem csak állunk a pult mögött és kiadjuk az aspirint. A gyógyszerészek egyébként nem csak patikában dogozhatnak, gondolom hallottál már gyógyszergyárakról, ahol elsősorban gyógyszerészek dolgoznak (meg persze vegyészek is), de van klinikai gyógyszerész, kutató stb. Legalább, ha tudtál volna jól érvelni, de ezzel csak azt bizonyítottad be, hogy ostoba vagy, gratulálok! Arra meg persze nem tudtál reagálni mikor azt írtam, hogy a jogászok is kapnak doktori címet. Mivel nem tudtál észérveket felsorakoztatni, hogy miért gondolod azt, amit ezért piros pacsi. Legközelebb használd azt az üres golyót ami a nyakadon van.
2012. ápr. 21. 22:33
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

# 6


Igen, ezzel mindent elárultál magadról. Többek közt azt, hogy a leghalványabb fogalmad nincs arról mit csinál egy gyógyszerész...

2012. ápr. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
Bocsi, de gyógyszergyárban dolgozom és van fogalmam arról, hogy mit beszélek. És azt is látom mit csinál egy gyárban a gyógyszerész és mit egy vegyész.. Nekem 3 diplomám van és közte ott van a gyógyógyszerész is. És nem hinném, hogy egy aszisztensnek olyan nagy rálátása lenne ezekre a dolgokra, és pont neked kellene erről kioktatni engem, hogy egy patikában mit is kell csinálni. De látva, hogy egy vegyész mit csinál, egy patikushoz képest igen csak el lehet azon gondolkodni, ki is érdemelne inkább Dr címet. De lehet az aszisztensekek is kellene Dr cím, nem? Arra, hogy illegetik billegetik magukat egész nap. :) De nálunk épp keresnek fejlesztőket, preparatív munkára, esetleg jelentkehetnél, ha akkora agyad van ott abban a golyóban a fejeden.
2012. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Ja különböző magisztrális készítméyek gyártása meg aztán hatalmas képességeket igényel, bár az előbbi alapján a tiédet az is meghaladja.
2012. ápr. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!