Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, mennyi...

Orvostanhallgatók, mennyi szabadidőtök van az egyetem mellett? Jut másra is idő?

Figyelt kérdés
Gondolok itt nyelvtanulásra és sportra elsősorban, de az is érdekel, hogy mennyi társadalmi életet éltek? Persze az sem mind1, hogy milyen eredménnyel tudjátok elvégezni a sulit, ha marad mellette másra is időtök?
2011. júl. 12. 16:54
 1/6 anonim válasza:
100%
Én most végeztem elég jó ereménnyel, mellette középfokon megtanultam oroszul és minden héten legalább egyszer jutott időm bulizni. Persze szerintem ez attól is függ, hogy ki mennyire kitartó.
2011. júl. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem a nyelvtanulás nagyon fontos és mindenképpen szeretném egyetem mellett is folytatni. De azt sem akarom, hogy minden időm a tanulással menjen el.
2011. júl. 12. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Mennyire vagy eszes, mennyire ragadnak meg könnyen benned a dolgok? Ez is sokat számít. Az biztos, hogy az elején a legnehezebb, mert ki kell alakuljon, mire mennyi időt kell szánnod, hogy a legjobb neked. Szóval ez nagyon egyén függő, nem lehet megmondani. Sportra versenyszerűen szerintem nemigen van idő, hobbiként heti pár óra megoldható, emellett még nyelvet tanulni plusz még barátokra is jusson, az nem biztos, legalábbis szerintem az intenzív nyelvtanulás semmiképp. Vagy ha időd lenne is rá, lehet, hogy inkább a pihenést fogod helyette igányelni.
2011. júl. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kifejezetten bulizós, nálam a szórakozás inkább csak az esti iszogatást, beszélgetést jelenti a barátokkal. De ha nagyon akartam volna, eljárhattam volna discóba is:) Néha eljárogattam koncertre is.

Nyelvtanulást nem mertem bevállalni, mert ijesztgettek, hogy nagyon nehéz a másodév. De gy utólag azt mondom, belefért volna.

Sport is simán belefér. Nálunk két félév (az első két év alatt) kötelező is, e heti egy órát jelent. De azért versenyszerűen nem hiszem, hogy tudsz mellette sportolni (a pl. naponta több órás edzések vannak.)

Hétvégente szinte mindig (egy-két kivételtől eltekintve) a barátommal voltam, mivel távkapcsolatban élünk, és csak akkor van lehetőségünk találkozni.

Azért számonkérések előtt előfordult, hogy a tanulást kellett a buli és a barátok elé helyezni. Vizsgaidőszakban meg áhh...szinte ki sem mozdultam:D Bár ennek az is az oka, hogy minden ismerősöm tanult, és más-más városban is voltunk. Azért esténként egy-egy séta, beszélgetés belefért volna talán, ás kikapcsolódásnak sem lett volna rossz.

Szóval összességében szerintem néha kicsit túlmisztifikálják a dolgot. Persze, nehéz a suli, és sokat kell tanulni, de azért lehet mellette társasági életet élni. Persze ez biztos függ a képességektől is. Szerencsére elég gyorsan tanulok:) Biztos van, akinek nehezebben megy, és sokkal több időbe telik ugyanannyi anyag megtanulása, mint nekem. De biztos van olyan is, aki nálam is gyorsabban tanul:)

Ui: Az eredményekről: Most végeztem a másodévet, és mindhárom szigorlatom ötös lett.

2011. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Huhh, most nézem csak, hogy mennyi elírás és szóismétlés van az írásomban:D Bocsánatot kérek érte:)
2011. júl. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a biztató választ kedves utolsó :) igazából nem versenyszerűen értettem a sportot, csak mondjuk egy heti 2 alkalommal 1 óra futás vagy ilyesmi. Buli terén pont olyan vagyok , mint Te, nálam is inkább egy beülünk egy helyre iszogatunk és beszélgetünk este az ami bejön. A nyelvtanulás viszont számomra nagyon fontos, eleve nagyon szeretek nyelveket tanulni, de a későbbiekben is külföldre szeretnék menni, ott meg nem fog megártani :))
2011. júl. 12. 21:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!