Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet hatékonyan és...

Hogy lehet hatékonyan és viszonylag gyorsan szöveget tanulni?

Figyelt kérdés
Nem ez az első idegen nyelvű szövegem, amit meg kell tanulnom, de ez most valahogy nagyon nem megy :S
2011. nov. 28. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindig vizualizáltam a dolgokat. Elképzeltem a szitut, amiről szólt, eljátszogattam a szavakkal (történelmi szöveget kellett megjegyezni a hunokkal és a vándorlásukkal kapcsolatban, ott két folyó közti táborral kapcsolatban "hun vagyunk épp?".. ilyesmi). De, ha nem lehetett így, mert nem olyan volt a szöveg, hanem száraz és precíz visszamondást igényelt, akkor ritmusba szedtem a szavakat (azért szavakat írok és nem mondatokat, mert nem jelentés alapján tagoltam őket), és elverseltem, vagy elénekelgettem. Aztán így valahogy sikerült a legdurvábbakat is megjegyezni.
2011. nov. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én a nagyon nehéz szavakat mindig leírom egy lapra többször.

a német tételeket is így tanulom.pl az idójárás tételt is ami végülis nem lett volna nehéz ha nem lett volna benn fél oldal orvos meterológia:D azzal még magyarul se nagyon vagyok tisztába.szóval olyankor a bemagolás érvényesül.

mondatonként próbálom megtanulni(első sorban a magyar szöveget/mondatot majd utána a németet).majd pár mondatonként visszamondom az elejétől,ha elrontom akkor szintén előről...a végén már nagyon ügyleke arra h ne legyen benne hibám:D

2011. nov. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*ügyelek
2011. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
héberül memoritert tanulni, na az kegyetlen, szerintem egy szavad sem lehet xdd
2013. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!