Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem februárban egy mesterképzést, ami érdekelne, eddig tetszett is, de most ebben a félévben csupa olyan tárgyunk van, aminek semmi köze ahhoz, amit csinálnék a diplomával, és nagyon nincs kedvem ilyenekre vesztegetni az időmet...úgy döntöttem, abba hagyom az egészet, csak az bánt, hogy jövő félévtől már jobbak lennének a tárgyak, meg ugye akkor felesleges volt, amit eddig csináltam...hagyjam, vagy szendvedjek meg a hülye tantárgyakkal is?? Azért is gondolkodom, mert még ha tetszik is a szak, tudom, h nem sokat számít, van-e MAsdiplomám vagy sem, de legalább tudom mi történik a szakmában...(direkt nem írok szakot)

Remélem érthető voltam...csak sietek és gyorsan kellett megfogalmazni, mi nyomja a lelkem.:)


2011. okt. 31. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
szerintem folytasd :)
2011. okt. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyi miatt feladod, nem fogod sokra vinni az életben.
2011. okt. 31. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Egy nehéz félév miatt eldobni az eddig teljesített tárgyakat és a sokaknak mindent jelentő államilag támogatott helyet hatalmas baromság lenne. Ezzel a mentalitással talán nem is érdemled meg...
2011. okt. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintetek akkor normális, hogy csupa olyan tárgyat tanulunk még egyetemen is, amiknek később a munkánk során semmi hasznát nem fogjuk venni???

Mert az még ok, de már azt is utáltam, h középsuliban kémiát, éneket, meg hasonlókat kellett tanulni, és ma semmi hasznukat nem veszem, de hogy még egyetemen is...

Amúgy azt nem írtam, h levelezőn csinálom a diplmát, már van a szakmában tapasztalatom, 5 év, ennek ellenére most mást dolgozom...Én azt hiszem inkább mással fogom tölteni a szabadidőm, de azért még mindig érdekelne a véleményetek!

2011. nov. 4. 14:53
 5/12 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ez normális, csak azt mondtuk, hogy jó nagy hülye vagy, ha amiatt, hogy egy félévben olyan tárgyakat tanulsz, aminek SZERINTED nincs haszna, abbahagyod az egészet és eldobod az összes eddigi munkád. Hidd el, hogy még a legnagyobb hülyeségnek is van valami értelme, ugyanis nem véletlenül oktatják azt, amit. Nem azt mondom, hogy a magyar felsőoktatás tökéletes, de van azért annak oka, hogy hol mit tanítanak. Egyébként meg a te döntésed, ha ennyi eszed van, ne fejezd be a sulit, aztán majd mondd el, hogy szerinted hülyeséget tanítottak 1 félévig. A 4-ből.
2011. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha középsuliban nem tanítanának kémiát, szerinted mihez kezdene aki vegyiparban, gyógyszeriparban akar dolgozni? Semmi sem haszontalan, amit tanítanak, maximum csak neked az. Meg azért is tanítanak ennyi mindent, hogy ne legyél primitív szakbarbár, hanem széles látókörű, objektíven gondolkodó ember. Minden, amit tanulsz, fejleszti a gondolkodási készségedet. A különböző tárgyak különböző módon és irányba. Emiatt több szemszögből látod a dolgokat, objektívebben gondolkodsz, mélyebben megérted azokat. De ha neked ez nem kell, hagyd ott a sulit! Majd más jobban megbecsüli a helyed!
2011. nov. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Sztem meg jó lenne, ha már középsuliban is lehetne válogatni, hogy ki milyen tárgyakat szeretne inkább tanulni...

Aki vegyész akar lenni, az tanuljon kémiát, de nekem közöm nincs, csak elpocsékolt idő volt...most ugyanez van...olyan dolgokat tanítanak, amiket az életben MI nem fogunk használni. És ez nem csak az én véleményem, hanem a többieké is, csak épp más lehet nem gondolta azt, hogy emiatt abbahagyja a sulit.

2011. nov. 4. 16:18
 8/12 A kérdező kommentje:
*közöm nincs a kémiához a munkám során
2011. nov. 4. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Bocsika, nem a ti véleményetek a mérvadó, hanem a szakmád szakértőié. A gondolkodásmódod alapján agyi szinten egy lázadó 16 éves szintjén vagy, aki nem képes felfogni azt, hogy bizonyos dolgok az alapműveltség részét képezik, mások pedig a gondolkodásmódját, a látásmódját fejlesztik. Elvileg te leszel a jövő értelmisége, gyakorlatilag elég beszűkülten gondolkodsz. Ezen sajnos nem lehet segíteni, majd jön helyetted valaki, aki nyitottabb a világra.
2011. nov. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na jól van, biztos beszűkült vagyok, de akkor magyarázza meg nekem vki, hogy mi hasznát fogom venni a turizmusban dolgozva, olyan tantárgyaknak, mint Quantitative methods - egy statisztikai program SPSS használatát próbálták bemutatni, kevés sikerrel, ERP-systems - SAP, Oracle amit szerintem egy szálloda sem használ, annál inkább a multi, ahol most dolgozom, Managerial decisions - persze gyári termelésre bemutatva és még hasonlók...
2011. nov. 4. 21:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!