Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? (Ha nem vesznek fel egyetemre)

Figyelt kérdés

20 ponttal kevesebb lett, mint a tavalyi ponthatár :( Pedagógia karról van szó..

Arra gondoltam h jövőre újrarakom az érettségit töriből és újrajelentkezem(kapásból a kettő együtt 27ezer ft)

Ma felhoztam ezt h mit csinálok akkor egy évig itthon leszek csak úgy?Azt mondta anyukám h szó sem lehet róla, menjek el technikumra(ami 2 év), de engem az nem érdekel..természetesen nekem sem lenne pofám csak úgy itthon lenni, de egy normális OKJ-t nem találok :( mert azért mégis a pedagógia érdekel.

Munkát keresek már lassan minden nap, se diákmunka, se állandó, és nem tudom h ez év közben változna e?!De természetesen azért egy 1 éves OKJ-t elvégeznék szívesen éa dolgoznék is közben meg tanulnám a törit, bár lehet sok lenne ez így egyszerre..


2011. júl. 5. 10:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Iratkozz be egy nappali tagozatos középsuliba ahol tartanak egy éves Okj-s képzést. Akkor nem kell fizetni a TB-t és egy érettségit ingyen lerakhatsz, a szakképzés mellett pedig még tudsz tanulni is.

Vagy elmehetsz dolgozni, de amelett garantáltan nem lesz időd tanulni :S

2011. júl. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Nekem megvan a tervem arra az esetre, ha nem vennének fel, de én más irányba akarok továbbtanulni, szóval tanácsot adni nem tudok.
2011. júl. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tényleg, hogyha OKJ-ra megyek(ami nappalis) akkor ingyen lerakhatom újra az érettségit valamelyikből?

2011. júl. 5. 10:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, az első ilyen ismétlő érettségi ingyenes, közép és emelt szinten is:)
2011. júl. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azért is jó, amit a legelső válaszoló mondott, mert így kapjátok a családi pótlékot!
2011. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az OKJ szakmát ajánlom neked. Kapod a családi pótlékot, kapsz diákigazolványt, ingyen leteheted az érettségit, és lesz egy szakmád. Vannak egy éves képzések is és vannak pedagógiához kapcsolódóak is, keresgélj. Amik ráadásul be is számítanak neked a továbbtanuláshoz. :))
2011. júl. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ráadásul most már azt mondják hogy a diploma is úgy ér valamit ha van mellé okj-d is.. Nekem ilyen szempontból könnyebb a helyzetem mert idén felvételiztem de még van szakképző évem (szóval ha felvesznek halasztok) úgyhogy nincs üresjárat ha nem vesznek fel. Ezért is ajánlottam ezt a megoldást. Az 1. érettségi ingyenes, a 2. azt hiszem valamilyen díjba kerül, de nem annyiba mintha így tennéd le. (nem tudom hogy mennyibe, ilyenben nem vok jártas) De pl. ha elmégy ősszel és nem sikerül jól elmehetsz év végén is és csak az év végén lévőért kell fizetni. Bár ha jár a CsP akkor azért eleve jobb a helyzet.

1. válaszoló voltam.

2011. júl. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Családipótlék amúgy nem jár nekünk:S

Keresgéltem most is OKJ-t, ami pedagógiához vonatkozik és nézem is közbe a táblázatot h miért jár pluszpont.

Csak kicsit nekem zavaros, mert találtam egyet a megyében és a kezdéshez oda volt írva h nézzek meg egy honlapot h mikor kezdődik, de ott nem volt Szolnok, csak Győr, Pest ilyenek...ezek szerint ez nem indul... :(

2011. júl. 5. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Van már nyelvvizsgád? Tanulhatál nyelvet is közben, a nyelvvizsga is pontot jelent. Ráadásul kell a diplomához.

Közben azon is gondolkodj el, hogy a pedagógia szakkal, amire mész majd, hol fogsz tudni elhelyezkedni. Szerintem nem árt mellé egy kzzelfoghatóbb szakma!!!

Ha pedagógiát akarsz tanulni, akkor talán jó lenne ped. aszisztensnek jelentkezni iskolákba. Bár én úgy tudom, hogy a munkaügyi központon keresztül közvetítik ki őket. DE én érdeklődnék az iskolákban is.

2011. júl. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia! Ha nem vesznek fel, iratkozz be nappali OKJ képzésre, ami 1 éves, és javító vizsgát tégy törtiből. Mindenkinek az első OKJ szakképesítés ingyenes és ha nappali tagozatos vagy, akkor térítés mentesen tehetsz javító vizsgát akár az összes tárgyból amiből érettségiztél. (Idén így javítottam a 2 évvel ezelőtti infó érettségimet DÍJMENTESEN, és Technikusit is szereztem).

Ha nem vagy nappalis diák akkor kell érte perkálni nem keveset!

2011. júl. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!