Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Munka vagy tanulás? . Ti mit...

Munka vagy tanulás? . Ti mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Szeptemberben kezdtem el egy idegenforgalmi szakmenedzseri okj-s képzést, de mostanra rájöttem, hogy nem ér semmit.Nem tudom eldönteni, hogy szenvedjem-e végig ezt a két évet , vagy menyjek el inkább dolgozni, nagy dilemmában vagyok emiatt.
2010. okt. 13. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Miután abbahagytam az iskolát,akkor azt mondtam volna,hogy dolgozz,mert az jó(és jó is normálisabb helyen).Most tescoban szívok(jó végzettségem van) és tanulnék ha lehetne.....
2010. okt. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
járj be az iskolába de közben keress munkát...és csak akkor hagyd ott a sulit h ha télleg találsz egy nnormális melot mer ebben a mai helyzetben ink ülj ott az iskolapadban minth a munkaügyiben sorban állj a segélyért...ponn vmelyik nap olvastam h most magyarországon átlagosan 9 honap az elhelyezkedési idö...szal még egy ideig maraggy az iskolapadban sztem és a biztost a bizonytalanra ne add fel
2010. okt. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
TAnulás közben kezdj el munkát keresni: eleinte csak hátvágit, vagy diákmunkát, aztán ha még mindig úgy gondolod, hogy nemér semmit a papír, akkor nyugodtan hagyd ott.
2010. okt. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kérdés, tanulj, hacsak nem vágysz betanított munkásként minimálbéren tengődni. Ez a képzés pedig nagyon jól fog mutatni az önéletrajzodban, csináld végig.
2010. okt. 14. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Diákkoromban fel sem merült volna más, mint hogy tanuljak, és minél később kezdjek el dolgozni. Mai eszemmel azonnal saját vállalkozásba kezdenék, amint betöltöttem a 18-at, de ez én vagyok. A te teendőd, attól függ, mi a célod. A tanulásnak és a munkának is van értelme, de attól függ, mit szeretnél elérni.
2010. okt. 14. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%

Mi értelme időt és pénzt áldozni olyan szakmára,amiről már most tudod,hogy nem ér semmit? Igaz,ma "divat" továbbtanulni,de csak akkor érdemes,ha van remény arra,hogy majd tudsz is vele ketzedeni valamit.

Amíg nem találsz munkát,addig ne hagyd ott,de minél előbb menj dolgozni. Később még tanulhatsz olyan szakon,ami meg is éri neked.

2010. okt. 14. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, az ilyen képzéseknél hogy van a támogatás, de ha van rá lehetőség, szerintem hagyd most abba és kezdj el egy olyat, ami tetszik.

Én egyetemmel voltam így, az első nem tetszett, otthagytam, most a másodiknak a felén túl vagyok már.

Az más kérdés, hogy ez sem igazán tetszik, de annyira jó, hogy lesz diplomám és a jelenlegi munkahelyemen akkor bért emelnek - amiből ki tudom fizetni a következő egyetemet :D


Más, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de ha váltasz is, menedzser szakot nem éri meg csinálni, amíg az adott területen nem vagy otthon. Mert úgy a tudásod kb használhatatlan lesz, esetleg asszisztensnek vehetnek fel - amihez meg elég egy érettségi is.

2010. okt. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

na igen, nagyon sokan vannak így h az első az csak valami nagyon könnyű "kamuegyetem" sőt kamufőiskola, aztán ezzel a diplomával akarják a valóban áhított egyetemet elvégezni, de már másoddiplomás, levelező formában ..

csak ahhoz azért túl nagy időveszteség, mégis sokan teszik ezt


Hát figyi, ugye jogszab. szerint az első szakképzettség ingyenes, szal ha nem oké, akkor hagyd ott, de azért gondold meg, h olyat válassz, ami tetszik is, vagy hát én személy szerint persze azt mondanám, h egy diploma kéne, mert az ami érdemben megemeli a szintedet úgymond, ha állást vállalsz. tudod, ezeket az OKJ-s dolgokat, háááát, minimum nem sokra tartják, ha finoman fogalmazok, de sok olyan állás van, ahova pl tök mindegy milyen, csak egy diplomát kérnek beugrónak, tehát az sztem egy jó lépés lenne.

2010. okt. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy menj át másik OKJ-ra.
2010. okt. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szentem nézz körül szokott lenni hétvégi képzés + rövidített gyorstalpaló okj ami nem 2 év mindennap bejárás
2010. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!