Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy tanár? Nem...

Ezt megteheti egy tanár? Nem hiszem!

Figyelt kérdés

Egy középiskolai pedagógus megengedheti-e magának azt, hogy ha nem bír a diákkal, akkor fogja a súlyos kulcscsomóját, és teljes erőből a diák fejéhez vágja azt?

Megjegyzem, a gyerek állítólag tényleg pofázik sokat, meg nem valami kulturált a magatartása.

A gyereket a szeme fölött érte az ütés, pár pillanat múlva a vére is kibuggyant.

Ekkor a tanárember merő önbizalommal, és teljes hidegvérrel kijelentette, hogy ő ezt bizony megteheti. Hát nem tudom, hol él ez, én egyszer sem szembesültem egy házirendben olyan paragrafussal, hogy "a tanár fegyelem hiányában testileg büntetheti a tanítványát".

Ha nem tud fegyelmezni, minek lépett erre a pályára? Senki nem pofozta a katedra mögé, nem kötelezte rá az atyaúristen sem, hogy gyerekekkel foglalkozzon. Más tanárok képesek testi bántalom nélkül is rendet tartani, ők elvégzik, amit kell.

De ne gondolja a kiemelt egyed, hogy az ő óráin díszpintyek fognak ülni. Ugyanúgy voltak hülyegyerekek 20 évvel ezelőtt is, lesznek 20 év múlva is. Az, hogy ő a tanítói szakmában helyezkedett el, az magába foglalja azt a lehetőséget, hogy rendetlen kölkökkel hozza össze a sors, de neki ezt tudnia kellene kezelni, nem?


Az eset után megkérdezték a többiek, hogy mi lett volna, ha kiveri a szemét? Azt a kimerítő választ kapták, hogy: "de nem vertem ki."


A diák nem lép semmit, nem ment sem igazgatóhoz, sem helyetteshez... Akaratereje, és önbizalma szegénynek nincsen, így nem lépett. A szülei nem tudom, fognak-e tenni valamit.


Erről mit gondoltok?


2011. jan. 13. 17:40
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:
Megpróbálok hatni a srácra, hisz' mégiscsak bírom őt, és nem akarom, hogy M kinyírja egyszer.
2011. jan. 13. 21:50
 32/33 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ismerős a történet, alighanem az én gyerekem osztályában történt az eset. Az enyém teljesen kiakadva jött haza a suliból, és elmesélte a történetet, ami kísértetiesen hasonlít a kérdezőéhez.

Nos, nekem lánygyerekem van, aki nagyon nem bírja az agressziót, erőszakot. Itthon soha nem látott erőszakot, én maximum a fenekére, vagy a kezére ütöttem, akkor is csak jelzés értékűt, ha már nem értett a szóból. Verés soha nem volt, tehát érthetetlen számára az ilyen "nevelési" módszer. Enyhén szólva megviselte a lelkivilágát a tanárnő magatartása.

Lányom elmondása szerint semmi gond a sráccal azon kívül, hogy állandóan beszélhetnékje van, de ha rászólnak, elhallgat. Átlagos a tanulmányi eredménye, nem balhés, csak nehezen marad csendben, viszont nincs elég önbizalma. Szerintem ezt akarja kompenzálni a beszéddel, és ezért nem szólt az iskolai vezetőjének.

Az én gyerekem a jó tanulók közé tartozik, de az a véleménye erről a tanárnőről, hogy valami nem 100-as nála. Fölényes, lekezelő, és baromira el van szállva magától, mintha ő találta volna fel a spanyolviaszt. Rajzot és művészettörténetet tanít, de úgy viselkedik, mintha ő lenne az anyakirálynő, aki nélkül még az oktatás is leállna.

Kíváncsi leszek a fejleményekre, történt-e az iskolában valami?

2011. jan. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 A kérdező kommentje:
Az lesz az...
2011. jan. 14. 15:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!