Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy tanár? Nem...

Ezt megteheti egy tanár? Nem hiszem!

Figyelt kérdés

Egy középiskolai pedagógus megengedheti-e magának azt, hogy ha nem bír a diákkal, akkor fogja a súlyos kulcscsomóját, és teljes erőből a diák fejéhez vágja azt?

Megjegyzem, a gyerek állítólag tényleg pofázik sokat, meg nem valami kulturált a magatartása.

A gyereket a szeme fölött érte az ütés, pár pillanat múlva a vére is kibuggyant.

Ekkor a tanárember merő önbizalommal, és teljes hidegvérrel kijelentette, hogy ő ezt bizony megteheti. Hát nem tudom, hol él ez, én egyszer sem szembesültem egy házirendben olyan paragrafussal, hogy "a tanár fegyelem hiányában testileg büntetheti a tanítványát".

Ha nem tud fegyelmezni, minek lépett erre a pályára? Senki nem pofozta a katedra mögé, nem kötelezte rá az atyaúristen sem, hogy gyerekekkel foglalkozzon. Más tanárok képesek testi bántalom nélkül is rendet tartani, ők elvégzik, amit kell.

De ne gondolja a kiemelt egyed, hogy az ő óráin díszpintyek fognak ülni. Ugyanúgy voltak hülyegyerekek 20 évvel ezelőtt is, lesznek 20 év múlva is. Az, hogy ő a tanítói szakmában helyezkedett el, az magába foglalja azt a lehetőséget, hogy rendetlen kölkökkel hozza össze a sors, de neki ezt tudnia kellene kezelni, nem?


Az eset után megkérdezték a többiek, hogy mi lett volna, ha kiveri a szemét? Azt a kimerítő választ kapták, hogy: "de nem vertem ki."


A diák nem lép semmit, nem ment sem igazgatóhoz, sem helyetteshez... Akaratereje, és önbizalma szegénynek nincsen, így nem lépett. A szülei nem tudom, fognak-e tenni valamit.


Erről mit gondoltok?


2011. jan. 13. 17:40
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

De a gyereket ennek ellenére nem büntetném így, bájos tanítónéni helyében.

Legközelebb mi lesz? Eltöri a kezét?

2011. jan. 13. 18:17
 12/33 anonim ***** válasza:
20 évvel ezelőtt azért voltak kezelhetőbbek az ilyen gyerekek,mert akkor még tényleg megtehette ezt egy tanár. És ha a gyerek otthon panaszkodott akkor kapott még egyet. Iskolában dolgozom és nem sűrűn,de nálunk is van,hogy muszáj a gyerek kezét megszorítani vagy megrázni, ne adj isten egy pofon is elcsattan( 10 éve vagyok itt eddig 2 tanártól kapott nyaklevest gyerek , tehát nem rutin eljárás). Bizony vannak olyan helyzetek és vannak olyan gyerekek akikkel nem lehet máshogy szót érteni, lehetsz akármilyen karakán egy kamasz gyerekkel szemben akiben dübög a cigány vér. ( Már bocsánat,nem diszkriminatívan,de tényleg van különbség a temperamentumban.)
2011. jan. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Még egy pofon talán hagyján. De 2 CENTIN MÚLT, HOGY A KULCS NEM VERTE KI A SZEMÉT.

Egy pofon értékű testi sértést mindenki kihever, de ha már valakinek nincs meg a fél szeme, nem így fog vélekedni a fizikai bántalmakról.

2011. jan. 13. 18:22
 14/33 anonim ***** válasza:
Hozzánk is dobtak krétát, kulcsot, sose lett semmi bajunk. Szerintem a tanár is érezte, hogy most túlzásba vitte, de a tekintélyt nem akarta elveszíteni, hogy tudja továbbra is fegyelmezni az osztályt.
2011. jan. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Akkor mond el,hogy hogyan fegyelmezzen a tanár egy kezelhetetlen gyereket? Hallgatlak,komolyan. Mert van az a szint amikor már a legtürelmesebbnek is elszáll az agya. A tanár és általában véve a pedagógus nem keverendő össze a fegyőrrel, pszichológussal akinek az a dolga,hogy a gyermek agresszióját, magatartászavarát kordában tartsa, az Ő dolga az,hogy átadja neked tudását. Egyébként az átlag tanár nincs is kiképezve arra,hogy hogyan kell fegyelmezni, ennek egyszerű oka van, sehogy sem lehet neki.
2011. jan. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Ha a diák ugrana neki a tanárnak, akkor a tanár jogosan verné szét a kis mitugrászt.

De hozzáteszem, viselkedése nem volt kiakasztó. Kicsit sokat pofázott, nem kussolt el, de nem ugrált a padon, nem üvöltözött, nem zabált, nem hallgatott zenét, nem mászkált összevissza, nem ugatott vissza a "felettesének".

Nagyjából tisztelettudó kölyök, csak nehezen tesz lakatot a szájára.

2011. jan. 13. 18:27
 17/33 A kérdező kommentje:

Az lehet, hogy legjobb módszer látszólag az, hogy erőszakosságot vet be a tanító, de mint előttem írták, törvény tiltja. Amit ha megtalálok, belinkelek, de egyelőre keresem.

Nekem kellene tudnom, hogyan fegyelmezzen? Nem vagyok tanár, nem is leszek. Hívja be az igazgatót, vagy menjen oda, és üvöltse le a fejét, ez már igazán nem az én dolgom.

2011. jan. 13. 18:32
 18/33 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá és nem is tudsz rá megoldást akkor milyen jogon bíráskodsz? Te vagy a tanuló te ismered elvileg az osztálytársaidat, te ismered a korosztályodat nálad jobban senki nem tudhatja mi hat és mi nem. Egyébként a szimpla pofázásnál is van ,hogy betelik a pohár. Pl tessék te sem tudsz megoldást akkor a tanárnak miért kell tudnia!? Mint előttem már leírták nem állatidomárnak , pedagógusnak ment.
2011. jan. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
És persze törvény tiltja ,de van az a szint ahogy mondtam amit már nem lehet eltűrni. Leírok egy történetet ez az eset nálunk volt tavaly, pofon lett a vége, kíváncsi vagyok te hogyan oldottad volna meg,vagy mit mondanál a tanár hogyan oldja meg az ilyeneket. Tényleg érdekel a véleményed. Tehát: 2 13 éves fiú, hetedik osztályos, szünetben a saját szarukkal kergették a kicsiket , konkrétan rákenték a kabátjukra a szájukba akarták dugni, feltűnt a tanár mivel a többi képtelen volt egyáltalán megállítani őket, rohangáltak, férfi tanerő megjött rájuk kiabált azok pedig feléje dobtak egy szardarabot és szó szerint azt mondták neki: "Te is kérsz, a g...ci ku...a anyádat?", a tanár lendületből képen vágta. Őszintén? Jól tette. Nyilván te nem egy ilyen esetet mondtál el, de lehet,hogy az osztálytársadra már sokadszorra szólt rá a tanár a tanév során és már sokszor szívta meg miatta, amikről te nem is tudsz, hiszen a szülő aki feljön,hogy az Ő gyereke XY miatt nem tud tanulni,mert állandóan beszél nem hozzád megy. Viszont lenyomja neki kb ugyanazt a szöveget,mint te itt, csak a saját szemszögéből. Lehet,hogy sok-sok dolog miatt már betelt a pohár. Ettől függetlenül elismerem,hogy indulatból cselekedett és nem gondolta végig,hogy mit csinál,de emberek vagyunk.Kíváncsi vagyok,hogy az a bizonyos osztálytársad ezek után meghúzza magát annak a bizonyos tanárnak az óráján vagy most már azért is provokálja majd. Félek inkább az utóbbi valósul majd meg.
2011. jan. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

Na akkor most én szülőként válaszolok. Ha az én gyerekem úgy jönne haza az iskolából, hogy a szeme felett ott a vérző seb, akkor tán holnap a tisztelt pedagógus megtapasztalná, milyen kellemetlen dolog törött kézzel a vérző orrát törölgetni. A leírtak alapján nem a tanáron múlt a gyerek szeme világa, és azért mindennek van határa.

Hála az égnek, nekem nem volt ilyen problémám a gyerekeimmel, ettől függetlenül voltak dolgok, amiken kibuktam. Egy példa: a lányomnak volt egy "kedves" fiú osztálytársa, akinek az osztályfőnök szerint mindent el kellett nézni, mert otthon családi problémák voltak. Zárójelben megjegyezném, a gond az volt, hogy az édesanya nem találta meg még az élete párját, hiába cserélgette havonta a mostohaapukákat. Mindenki értette, hogy miért neveletlen, kezelhetetlen a gyerek. De! Szó nélkül kellett eltűrni, hogy az egyik osztálytársa tankönyvét széttépi, a másik tízóraiját kidobja az ablakon, a harmadiknak ledobja a tolltartóját, és addig ugrál rajta, míg minden össze nem törik. Ha valaki szólni mert, akár gyerek, akár szülő, hát ő volt a rossz, akiben nincs együttérzés. Mikor az én lányom füléből óra alatt, merő unalomból kiszakította a kis karika fülbevalóját, én voltam a hibás, mert miért hord egy lány fülbevalót. Na itt szakadt el a cérna. Felkerestem az anyukát, és közöltem, a fia vagy elfelejti a lányomat, vagy az ő fiát fogják ki majd Paks környékén a Dunából. Érdekes, hogy attól kezdve rá sem mert nézni a lányomra a kissrác. De nem pofoztam meg senkit, nem kértem a fülbevaló javíttatásának a költségét sem. Az osztályfőnöknek is csak annyit kívántam, hogy legyen az ő gyerekének is egy ilyen tanára, és ilyen osztálytársa.

Mikor én iskolás voltam, már tiltva volt a testi fenyítés, mégis kaptunk nyaklevest. Nem is mertük elmondani otthon, de mikor az egyik tanár úgy vágta fülön az osztálytársamat, hogy beszakadt a dobhártyája, az nem maradt szó nélkül. Mindezt azért kapta, mert nem tanult, és feleltette volna a tanár, aki belehergelte magát, hogy a srác azért nem mondja az anyagot, mert őt szívatja. Pedig az elején közölte, nyugodtan beírhatja a tanár úr a karót, mert egy szót sem tud a leckéből.

Szegény tanár úr még a megyéből is elköltözött az eset után.

2011. jan. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!