Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy tanár? Nem...

Ezt megteheti egy tanár? Nem hiszem!

Figyelt kérdés

Egy középiskolai pedagógus megengedheti-e magának azt, hogy ha nem bír a diákkal, akkor fogja a súlyos kulcscsomóját, és teljes erőből a diák fejéhez vágja azt?

Megjegyzem, a gyerek állítólag tényleg pofázik sokat, meg nem valami kulturált a magatartása.

A gyereket a szeme fölött érte az ütés, pár pillanat múlva a vére is kibuggyant.

Ekkor a tanárember merő önbizalommal, és teljes hidegvérrel kijelentette, hogy ő ezt bizony megteheti. Hát nem tudom, hol él ez, én egyszer sem szembesültem egy házirendben olyan paragrafussal, hogy "a tanár fegyelem hiányában testileg büntetheti a tanítványát".

Ha nem tud fegyelmezni, minek lépett erre a pályára? Senki nem pofozta a katedra mögé, nem kötelezte rá az atyaúristen sem, hogy gyerekekkel foglalkozzon. Más tanárok képesek testi bántalom nélkül is rendet tartani, ők elvégzik, amit kell.

De ne gondolja a kiemelt egyed, hogy az ő óráin díszpintyek fognak ülni. Ugyanúgy voltak hülyegyerekek 20 évvel ezelőtt is, lesznek 20 év múlva is. Az, hogy ő a tanítói szakmában helyezkedett el, az magába foglalja azt a lehetőséget, hogy rendetlen kölkökkel hozza össze a sors, de neki ezt tudnia kellene kezelni, nem?


Az eset után megkérdezték a többiek, hogy mi lett volna, ha kiveri a szemét? Azt a kimerítő választ kapták, hogy: "de nem vertem ki."


A diák nem lép semmit, nem ment sem igazgatóhoz, sem helyetteshez... Akaratereje, és önbizalma szegénynek nincsen, így nem lépett. A szülei nem tudom, fognak-e tenni valamit.


Erről mit gondoltok?


2011. jan. 13. 17:40
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

jelenteni kellene az igazgatónál!!

ezt nem teheti meg. mindenféle testi erőszak büntetéssel jár ezt tudnia kell!!!

teljesen egyetértek veled,ha nem bír a gyerekekkel nem kell tanárnak menni!!!

2011. jan. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
A szüleinek kellene feljelentést tennie az igazgatónál, vagy a rendőrségen. Tényleg nem tehet ilyet, de többen láttátok, és bizonyítani is tudjátok. Nem?
2011. jan. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Nincs akaratereje és önbizalma az egész órán pofázós, kezelhetetlen gyereknek, akivel nem bír a tanár?

Szerintem ha valaki önbizalomhiányos, akkor meg se szólal, legalábbis lapít.

2011. jan. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
70%

Erről azt gondolom, hogy súlyosan rosszul közelíted meg a helyzetet.

A diák nem akar viselkedni, pedig kéne. Rá talán nem vonatkozik a házirend??

A tanár mit tehet vele? Viselkedjen helyette?

Tudod egyáltalán mi az a tanár? Mi a foglalkozása?

Nem állatidomár: tanár.

Ezt a helyzetet egy ember tudja kezelni: az, aki rendetlenkedik, úgy hogy abbahagyja. Miért nem lehet felfogni, hogy erre nincs más megoldás?



Nem, nem lett volna szabad megdobnia, de tökéletesen megértem, hogy megtette.

Kezdjétek ott, hogy mindenkinek van kötelessége, rögzítve a házirendben, és vagy legyen egyformán érvényes mindenkire, vagy akkor ne legyen az senkire.

A diáknak lehet rendetlenkedni, a tanár meg dobálózhat, vegyetek ütésálló munkavédelmi szemüveget, és kézcsókom.


Azt meg csak halkan merem megjegyezni, hogy a gyereket a tanárnak kell tanítania, azt kérd rajta számon, ha nem adja le az anyagot, meg nem írat dolgozatot, esetleg nem ad félévi bizonyítványt. Neki ez a dolga.

A gyereket meg a szülőnek kell megnevelnie, anyunak-apunak lenne a dolga, hogy fegyelmezze, alapvető értékrendet, jólneveltséget, és erkölcsi értéket adjon tovább, ugyanis őt sem kergette ám a gólya Kalasnyikovval, hogy már pedig te most szülő leszel! Önként vállalt feladat szülővé válni, amivel vele jár a gyereknevelés.



Egyébként nem, nem vagyok tanár. Szülő vagyok.

2011. jan. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Ha szembe kell szállni tanárokkal, akkor elfut tőle minden bátorság. Mint minden diáknál. Legalábbis a normálisabbjánál.
2011. jan. 13. 18:02
 6/33 A kérdező kommentje:

A szülék értékrendjét nem ismerem, lehet, hogy holnap feljelentést tesznek, ő dolguk, én nem fogok helyettük intézkedni.

A szülő neveli a gyereket, különben a gyerek úgy dobta volna vissza a kulcsot a tanárnak, hogy letörölje azt a hideg mosolyt az arcáról.


Igen, a gyerek bűnös, mert idióta, fegyelmezetlen. De lehet másképp fegyelmezni, nem kell fizikailag bántalmazni senkit. Az erőszak nem megoldás, onnantól csak még jobban fogják utálni a pedagógust.

Teljesen jogosan megtehette volna azt, hogy kiküldi a diákot az igazgatóhoz, vagy elülteti őt a barátai mellől, teszem azt odalép mellé, és egy hatalmasat csap a padra, ijesztésképpen.

Egyáltalán nem védem a gyereket.

Tudom, hogy nehéz dolga van a tanároknak, de nem így kell megoldani.

2011. jan. 13. 18:08
 7/33 A kérdező kommentje:
Osztálytársai tudják bizonyítani, és ha a napokban számon lenne rajtuk kérve, igazat tudnának adni efféle feltevéseknek.
2011. jan. 13. 18:09
 8/33 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom miért kell ezt így nagydobra verni... Pont akkor voltam általánosos amikor külön törvény lett arra h nem lehet semmilyen testi fenyítést alkalmazni a gyerek ellen. Jó nagy balf@szság! (Sok retardált jár most a sulikba, aki azt hiszik mindent megtehet mert semmit jelent neki egy intő, mert az csak egy darab papír, a szüleik meg úgy tudják h a tanár a hibás)


Am aki önbizalom hiányos az nem hiszem hogy pofázik...


Lényeg: a tanár nem teheti meg, de bár megtehetnék!

2011. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
63%

Ilyet tényleg nem csinálhatna.


De azért teszem hozzá, hogy amit manapság az iskolában a diákok művelnek, az felháborító. Nem csodálom, hogy néha elcsattan egy-egy pofon.

A diáknak kötelessége lenne kussolni az órán.

Ha a diák nem tartja be a kötelességeit, akkor a tanárnak miért kellene?

2011. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy kár, hogy nem teheti meg, de itt most nem ezen van a hangsúly, mert a világos tény az, hogy nem. Azt a törvényt meg is keresem akkor, és lehet, hogy beslisszantom a tanár erszényébe, a kevésbé figyelmes pillanatai egyikében.


Sokan megérdemelnék, hogy egy ordenáré pofont lekeverjenek nekik, ebben egyetértek.

2011. jan. 13. 18:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!