Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ezt megteheti egy tanár? Nem...

Ezt megteheti egy tanár? Nem hiszem!

Figyelt kérdés

Egy középiskolai pedagógus megengedheti-e magának azt, hogy ha nem bír a diákkal, akkor fogja a súlyos kulcscsomóját, és teljes erőből a diák fejéhez vágja azt?

Megjegyzem, a gyerek állítólag tényleg pofázik sokat, meg nem valami kulturált a magatartása.

A gyereket a szeme fölött érte az ütés, pár pillanat múlva a vére is kibuggyant.

Ekkor a tanárember merő önbizalommal, és teljes hidegvérrel kijelentette, hogy ő ezt bizony megteheti. Hát nem tudom, hol él ez, én egyszer sem szembesültem egy házirendben olyan paragrafussal, hogy "a tanár fegyelem hiányában testileg büntetheti a tanítványát".

Ha nem tud fegyelmezni, minek lépett erre a pályára? Senki nem pofozta a katedra mögé, nem kötelezte rá az atyaúristen sem, hogy gyerekekkel foglalkozzon. Más tanárok képesek testi bántalom nélkül is rendet tartani, ők elvégzik, amit kell.

De ne gondolja a kiemelt egyed, hogy az ő óráin díszpintyek fognak ülni. Ugyanúgy voltak hülyegyerekek 20 évvel ezelőtt is, lesznek 20 év múlva is. Az, hogy ő a tanítói szakmában helyezkedett el, az magába foglalja azt a lehetőséget, hogy rendetlen kölkökkel hozza össze a sors, de neki ezt tudnia kellene kezelni, nem?


Az eset után megkérdezték a többiek, hogy mi lett volna, ha kiveri a szemét? Azt a kimerítő választ kapták, hogy: "de nem vertem ki."


A diák nem lép semmit, nem ment sem igazgatóhoz, sem helyetteshez... Akaratereje, és önbizalma szegénynek nincsen, így nem lépett. A szülei nem tudom, fognak-e tenni valamit.


Erről mit gondoltok?


2011. jan. 13. 17:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
A közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 10. § (2) bekezdése szerint a gyermek illetve a tanuló személyiségét, emberi méltóságát és jogait tiszteletben kell tartani, és védelmet kell számára biztosítani a fizikai és a lelki erőszakkal szemben.
2011. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Mindenki tudja, hogy egy pofon az egy pofon. Nem több, nem kevesebb. Jó esetben nyoma sem marad.

Amit ez a pedagógus tett, hivatalosan fogalmazva kimeríti a könnyű testi sértés fogalmát. Ha 8 napon túl gyógyuló lenne a sérülés, akkor súlyos testi sértésnek minősülne. Mindkét eset bűncselekménynek számít!!! Ha a gyerek szeme bánná, akkor maradandó sérülést okozó, súlyos testi sértés, ott már jöhet a karperec, rácsos ablak is.

2011. jan. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

18:47

Az általad említett eset után ha én lettem volna a tanár helyében, ugyanazt tettem volna, mint ő.

Egy-egy monumentális pofon.

Ez rendben is van, itt a legnyugodtabb egyedeknek is elszáll az agyuk.

De tisztázzuk. Ezek csak pofonok. Nem marad nyoma, jobb esetben piros folton kívül. Nem töri ki a fogát, nem törik semmije, nem bánja a szeme sem. Nevelő célzatú, atyai pofon. Végül is valakinek meg kell nevelni az a gyereket, ha a szülei nem teszik.


Az általam említett eset sokkal szimplifikáltabb, itt még káromkodás sem volt.

Ismerem a vérző fejű srácot, igen. Le lehet annyival állítani, hogy az ember ráijeszt, leüvölti a fejét. Nem kell erőszakos eszközökhöz folyamodni.

2011. jan. 13. 19:38
 24/33 A kérdező kommentje:

19:14

Valami hasonlót kerestem, akkor nem linkelek már semmit, köszi.

2011. jan. 13. 19:39
 25/33 A kérdező kommentje:

Emberek vagyunk, igen, mindenkinél elszakad a cérna.


De vajon ha valóban a csávó szép barna szeme bánná az esetet, akkor a mi kis "állatidomárunk" is ezt a mondatot rebesgetné a bíróság előtt?

Komikus lenne, nemde?

2011. jan. 13. 19:44
 26/33 A kérdező kommentje:

18:38

Akkor már neked is válaszolok, nem osztálytársam, máshonnan ismerem, ha úgy tetszik, a spanom.

Ne azt firtassuk, ki a tanuló, és ki ismeri ezt a korosztályt. TUDOM jól, hogy a korosztályának egy rétege kritikán aluli, és tudom, hogy a magatartás meghatározza az értelmiséget.

Továbbá biztos kézből tudom azt is, hogy nem követett el semmi egyebet a M-el (már unom a tanár szót, hívom inkább így) szemben, órákon nem mindig, de többnyire kussol, általában még ír is valamit, szoktam látni a füzetét.


Az esetet ismerve úgy gondolom,M-nek elmentek otthonról.

2011. jan. 13. 19:53
 27/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit még én is okosabb lettem!
2011. jan. 13. 19:54
 28/33 anonim ***** válasza:
Nálunk hittanórán a pap bácsi dobált néha kulcsot. Mit ne mondjak, megérdemelte volna a srác, ha eltalálja, de ügyesen célzott és mindig mellé. :)
2011. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Még egy pályatévesztő "pedagógus".


Én sose voltam rossz gyerek, viszont a matekot nem értettem soha. Általános 4. osztályban az akkori tanítónő (akinek a férje a megyei rendőrfőkapitány volt) megfogta a fejemet, és úgy odab*szta az asztalhoz az orromat, hogy elrepedt. Szerencsére azóta helyrejött, de nem mondtam el otthon sem (úgyis leszúrtak volna, hogy biztos megérdemeltem), és dokihoz sem mentünk.

Esélytelen lett volna. Megjegyzem, ez a tanítónő később igazgatóhelyettes lett.


Ti ne hagyjátok magatokat, de a gyereket meg tanítsd meg normálisan viselkedni.

2011. jan. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Hát, utolsó, az a ciki, nem a nyuszis cipő...

Semmi orvos? De hát... Az fáj.

Az ilyen pedagógusokat sem azért alkalmazzák iskolákban, mert annyira szeretné a gyerekeket. Az általad említett is valami csókos lehetett, aki támogatta az iskolát, nem feltétlen anyagilag, de hát az ilyenek le vannak ám zsírozva.

Mert ez egy ilyen hely.


Erről most értesültem, gondoltam bemásolom:

Valaki írta, hogy a tanár dolga az, hogy tanítson és nem az, hogy fegyelmezzen. Pedig a tanításon kívül a nevelés is a dolga és a fegyelmezés. Hiába, hogy nem általános iskola már, de a középiskolai tanároknak is dolga a nevelés. Egyébként a tanári diploma megszerzéséhez ki kell tanulni ilyen nevelési dolgokat is, meg pszichológiai dolgokat.


És valóban. Sok tanárom mondogatta nekem régen, hogy nevelési kiképzést is kapott, elvileg értenie kellene a gyerekekhez.


Aki meg nem is akar érteni hozzájuk, és utálja őket, az meg inkább takarodjon kertészkedni.

2011. jan. 13. 21:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!