Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok az orvostanhallgatók,...

Azok az orvostanhallgatók, akiket a szüleik nem tudnak támogatni hogyan élnek meg egyetemi éveik alatt?

Figyelt kérdés
aug. 26. 15:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
21%
Ilyenek nem nagyon vannak, mert az orvosi egyetem elvégzéséhez igencsak szükséges egy stabil anyagi háttér
aug. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, miért korlátozod a kérdést az orvostanhallgatókra. Sokan dolgoznak vagy felvesznek diákhitelt.
aug. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

#2 orvosi mellett nem lehet dolgozni hacsak valaki nem olyan kiemelkedő képességű, a diákhitel pedig elég tetemes lesz, mivel 1, 5 milla körül van egy félév. Sokan csúsznak is, tehát az elég nagy érvágás.

Ha valaki nem az adott városban lakik, nyilván laknia is kell valahol stb

aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
0%
2-es vagyok. "Orvosi mellett nem lehet dolgozni" Én két szakra jártam egyszerre 25 éves lányként, sikerült mindkét diplomám, ha én meg tudtam csinálni, akkor az orvostanhallgatók is.
aug. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#2,#4 Te milyen szakot végeztél?
aug. 26. 16:10
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég világos 4-es, hogy a kérdés nem neked szól. Miért kell egyből passzív agresszív reakcióval reagálni egy olyan problémára, ami nem érint téged? És akkor még az orvosisoknak van nagy arcuk, hát gyenge amatőrök hozzád képest. Na várjuk szeretettel, hogy akkor mi is az a 2 szak, amit el tudtál végezni, milyen munkarendben, és milyen munka mellett.
aug. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Megkérdezte hogyan lehet megélni, én válaszoltam. Ha valakinek van okosabb ötlete, akkor írja.

De persze a diákhitel sem jó...

MA nyelvszak és mellette tolmácsképzés, valamikor diákmeló, valamikor home office. Nyilván egy nyelvszak könnyebb, de a nehezebb szakok mellett is dolgozni kell, vagy hitelt felvenni, ha meg akarsz élni.


Találtam neked egy reddites kérdést kérdező, meg a többi válaszolónak is. Tanulságos.


[link]

aug. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7 de értsd meg, hogy az orvosi az egyik legnehezebb, legszivatósabb, legtöbb energiát/időt igénylő szak. Sok órájuk van, rengeteg otthoni készülést igényel, a nyár nagy része pedig kötelező gyakorlat. Ember legyen aki emellett dolgozni tud.

Ne szólj bele olyanba amihez nem értesz, és ne hasonlítgasd magadhoz, aki teljesen más szakot végzett, mert nem relevánsak a tapasztalataid.

És nem mindegy hogy félévente 300 ezer ft-os diákhitelt veszel fel, vagy 1,5 millásat.

aug. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne szóljak bele olyanba, amihez nem értek? Ez a gyakorikérdések, az válaszol, aki szeretne. Meg aztán a két szak egyszerre baromi könnyű. Nem volt könnyű, nem volt időm semmire, folyton csak tanultam és melóztam, had tudjam már, hogy releváns-e a tapasztalatom. De belinkeltem egy hasonló kérdést, ha nem hisz nekem senki.
aug. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

#9 csakhogy egyik se orvosi. Nehézségben meg se közelítik. És fogd már fel, hogy nyáron is gyakorlatuk van, és sokkal több az órájuk mint neked volt...

Linkeljél csak, látszik hogy most is nagyon elfoglalt vagy. Erre azért van időd.

aug. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!