Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók, miből...

Orvostanhallgatók, miből tartjátok fenn magatok aktív félév alatt?

Figyelt kérdés
Amikor szemeszter alatti aktív tanulás van, akkor honnan van pénzetek? Az orvostanhallgatók tanulása mellett nincs túl sok idő dolgozni, de pénz valahonnan csak kell nekik. Ilyenkor félév közben is van bevételeteket, vagy szünetek alatt szereztek valamennyit, esetleg támogatnak titeket?
júl. 6. 00:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ösztöndíjból (szociális és tanulmányi) általában ki szoktam jönni, illetve van egy kis spórolt pénzem, amit még egyetem előtt kerestem, azt próbálom elosztani az első 3-4 évre.

Negyedévtől azért már jobban lehet alkalmi munkákat vállalni. De amúgy ha valaki hatékonyan tanul és máshogy nem tudja megoldani, akkor első években is lehet hétvégente dolgozni, csak jól kell beosztani az időt.

Ha meg valami váratlan kiadás közbejön (pl ha magánorvoshoz kell menni), akkor engem a szüleim is ki szoktak segíteni, mert tudják, hogy csak a legvégső esetben fordulok hozzájuk és nem piára fogom költeni a pénzüket.

júl. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fizettem a gyerek albérletét és kapott pénzt, hogy tudjon tanulni és ne kelljen dolgoznia. Jól tettem, ma már szakorvos és saját praxisa van külföldön. én ezt fektettem be a tudás megszerzése érdekében.
júl. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagyok hallgató, de én vagy diákhitelt vennék fel/szülőkkel támogattatnám magam (amit persze majd vissza is fizetnék természetesen)
júl. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
76%

Szüleim teljes mértékben eltartanak, támogatnak. Otthon élek, saját keresetem nincs. Ösztöndíjam van, de az nem sok, kb. 140.000 ft félévenként (ha megkapom).

Diákhitelt nem veszek fel.

júl. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Szüleim támogattak. Tanulmányi ösztöndíjat általában kaptam, de abból nem tudtam volna megélni. Gondolom egyeteme válogatja, de nálunk még a maxos szociális + tanulmányi együtt is igen karcsú. Dolgozni nem dolgoztam, évközben sok lemondással járt volna, nyáron pihentem, egyébként is majdnem minden évben van nyári gyakorlat, 1 hónapra pedig szerintem sajnos sehová nem vesznek fel szívesen nyári munkára se.
júl. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!