Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy orvostanhallgató mennyiből...

Egy orvostanhallgató mennyiből él meg nagyjából havonta?

Figyelt kérdés

Sziasztok! nagy valószínűséggel szeptembertől a Semmelweisre fogok járni, általános orvosi képzésre. Szerintem biztosan fel fognak venni koliba (nagyon messze lakom).

Nem vagyok nagy igényű, inkább a tankönyvek/megélhetés költségei érdekelnének.

köszönöm a válaszokat!



tegnapelőtt 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
14%

Egyrészt a diákhitel fedezi ezen, egyébként sok esetben minimális költségeket, másfelől pedig te is vállalhatsz részmunkaidős állást.

Amúgy amíg el nem végzed, nem tudom, pontosan mennyit kereshetsz.

tegnapelőtt 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Sobotta kapásból 50eFt


A megélhetés annyiba kerül (kaja, pia), amennyire meg tudod fogni az igényeid. Ha igényed van heti 2x pizzát rendelni vagy elmenni valami trendi vendéglátóba, akkor 10eFt/nap simán elmegy a semmire. Ezt alapul veszed, a közvetlen megélhetésed, főleg, hogy bulizni egy egyetemistának """kötelező""", 200-300e simán el fog menni.


Ha van önfegyelmed, ennek a töredékéből is meg lehet élni

Bár vannak elgondolkodtató jelek...

tegnapelőtt 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan Pécsre járok, de tankönyvet sose vásároltam, mindent kölcsönzök. Nálunk a könyvtárban van elég példány, illetve egy csomó könyv megtalálható már online is. Van néhány jegyzet amit muszáj megvenni, de az általában max 5-10 ezer Ft/félév és ha már nem kell tovább lehet passzolni, így tudod forgatni a pénzt.

A többiben nem igazán tudok segíteni, mert a pesti árakkal nem vagyok tisztában. Én az 50 ezres ösztöndíjból általában ki szoktam jönni, de ugye nálunk nem kell kolit fizetni, meg azért Budapesten biztos drágább minden.

tegnapelőtt 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! kedves első válaszoló, szeretném elkerülni a diakhitelt.
ma 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!