Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi hatodév mennyire...

Orvosi hatodév mennyire nehéz/megterhelő?

Figyelt kérdés
Harmadéves vagyok, azt mondják, hogy az alapozó modulhoz képest a 4. és 5. év valamivel lightosabb/kevésbés stresszes. A hatodév kb. mennyire nehéz a többihez viszonyítva?

2023. jan. 11. 22:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Meg nem tartok ott, de ha jól tudom hatodevben már majdnem végig kórházi gyakorlat van, szerintem nem nehéz. A diplomamunka persze az, de azért jut az embernek rá ideje.


Javítsátok ki ha rosszul tudom, még csak harmadéves vagyok én is

2023. jan. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem annyira nehéz, mint pl a 2. vagy a 3. de pl a 4. és 5. évnél nehezebb szerintem. Tanulni itt is kell azért nem is keveset, csak ezerszer korrektebbek veled vizsgákon. Már nem az van, mint pl anat, vagy kórélettan szigorlaton, hogy semmibe vesznek, hanem jövendőbeli kolégaként néznek rád. Szerintem teljesíthető, ha már idáig eljutottál.


Viszont pl én azért éltem meg nehezen a hatodévet, mert számomra ez volt a felnőtté válás éve. Addig elég sokszor buliztam pl hétközben, és simán bementem másnaposan órákra, max meghúztam magam, ahogy tudtam. Vidzont hatodévben már kórházban vagy végig viszonylag nagy felelősséggel, ekkor már nem engedhetsz meg ilyeneket magadnak. Emiatt én egy kicsit nehezen éltem meg, de ez csak az én személyes tapasztalatom, valakinek ponthogy ez az év volt e kedvence. Bár szerintem még mindig a negyedév a legjobb;)

2023. jan. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolso: utolsó évben mennyi vizsga van? És mennyi a gyakorlat része? Te akkor döntötted el igazán hogy melyik szakosodas érdekel? Köszi ha valaszolsz:D én meg tanácstalan vagyok harmadeveskent
2023. jan. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Milyen dr ok lesztek ti more?! Majd meglatjatok, nyilván nehéz de megéri. Több mint 1 millát keresel legálisan more! Persze h megéri tanulni odafigyelnél és ez legyen a legnagyobb gondod h nem lehet bulizni az utolsó évben testvérem! Az asszony DR de üzeni h szerinte a 3. Év volt a legnehezebb , jó lesz az!


Nem tudom leesett e de én amolyan GWM fele vidéki vállakozó gyerek vagyok nekem szakmunkásom van . Ha az időt vissza forgathatnám én is tanulnek es orvos lennék

2023. jan. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

Igen #4-es, már az első két szavadból feltűnt, hogy szakmunkás vagy😃


Kérdező hát eléggé nehéz, de szerintem sem annyira vészes mint a 3. Volt. Csak tényleg becsületesen tanulj! Sok sikert!

2023. jan. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Már azért eltelt 5-6 év mióta végeztem, de amikor én voltam diák, teljesen a gyakorlati helyektől függött minden. Már ötödév végén tudtam hogy soha nem fogok orvosként praktizálni, így szempont volt hogy mi el fájdalommentesebben és kevesebb energiabefektetéssel legyek túl rajta. Úgy válogattam össze a gyakorlati helyeket, hogy keveset kelljen bejárni. Ez annyira jól sikerült hogy volt négy-öt hetes gyakorlat amin szerintem kétszer fél napot voltam, annak sem volt értelme. Na jó, a mentős és háziorvosi gyakokat letöltöttem, mert nem volt pofám azt a pár napot is ellógni. Tanulni semmit nem tanultam a gyakorlatokból, elméletet viszont igen (otthon, magamtól), így simán meglett minden.


Ezek miatt összességében szerintem maga a hatodév sokkal könnyebb volt. Ami nekem nehéz volt, hogy alig bírtam rávenni magam a tanulásra, annyira hidegen hagyott az egész, így nyilván pszichésen megterhelt. Aki viszont ezt szeretné, az sokat tud ebből profitálni, ha jó gyakhelyet választ. A lényeg, hogy rajtad áll, én mindenkit biztatnék hogy érdeklődési körének megfelelően helyezze a hangsúlyt, és használja ki a gyakorlatot, mert a mélyvíz előtti utolsó gyakorlati lehetőség.

2023. jan. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi van az 1. évben? Az a legnehezebb az egészből, vagy az a legkönnyebb? Felvételizni fogok a jövőben, így kicsit tartok tőle.
2023. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Első év nehéz, de számomra azért volt inkább az mert úgy éreztem rám szakadt egy ház, a gimi után. Nagyon sok mindent várnak el első évben és az embernek nincsen meg még egy jó módszere amivel hatékonyan tud tanulni, ez az évek során kialakul. A sok anyag mennyiség rémisztő és tényleg rá kell szánni magad a napi 8-10 órás tanulásra vizsgaidoszak alatt, és még igyis lehet épphogy atmesz. Ilyen ez az orvosi😅

Osszesegeben nekem a harmadév volt a legnehezebb, utána jött az első.

2023. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
23%
Kicsit amúgy azért furcsállom, hogy ezt kb. mindenki tényszerűen adja elő, hogy az orvosin akár még csak vizsgaidőszakban napi 8-10 órákat KELL tanulni, és az másképp nem megy. Tavaly nyáron a szakorvos jelölt haverommal konkrétan kicsit össze is vesztünk ezen, mert ő se csak azt mondta, hogy ő így csinálta, hanem ő is bevállalta azt az állítást is, hogy az orvosin ilyet muszáj csinálni, azt muszáj így csinálni, másképp nem megy. Jó nagyot nézett, amikor közöltem vele, hogy ez, hogy ilyet muszáj csinálni, ez biztos nem igaz, és hogy ezt én azért merem ennyire magabiztosan állítani, mert én, aki itt ülök mellette szintén diplomás orvosként, és együtt dolgozunk, ilyet SOHA nem csináltam, nem csak szorgalimi időszakban, vizsgaidőszakban se. Úgyhogy nem, nem igaz, hogy ez csak így megy. Kinek hogy. Nekem egy napra 3, max 4 óra tanulás volt a rekordom, de azt is bőven nem összefüggően, és ez is talán 5 vagy hat napon fordult elő összesen a hat év alatt, nagyon nehéz szigorlatok előtt. Egyébként ilyen napi 1-2-3 órákat tanultam a vizsgaidőszakokban, nem egy nap tanultam intenzíven, hanem sok időt hagytam a vizsgák előttre, amennyire csak bírtam, széthúztam a vizsgáimat. Emiatt persze jópárszor kicsúsztam a normál vizsgaidőszakból, 2-3 olyan tárgyam volt, ami CV-ként lett csak meg a keresztfélévben, és majdnem minden nyárra is jutott vizsgám, de időt nem veszítettem, ténylegesen sose csúsztam, mindig minden vizsgám meglett az adott éven belül, úgyhogy ezzel együtt a minimális idő alatt, 6 év alatt végeztem el az SE-ÁOK-t csúszás nélkül. Úgyhogy nem, ez az állítás nem állja meg a helyét.
2023. jan. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%

Érdekes. En nem azt mondtam hogy kell, hanem hogy az a normális nalunk😃. Ilyet se hallottam meg. Nem tartok senkit rosszeszű embernek aki ideaig eljutott már, de sajnos ha az ember hatékonyan tanul akkor is ennyi idő az átlagos 1 napra ami alatt lehet memorizalni. Ez nem egy gimnáziumi matek tz-re való felkészülés ahol ha érted az anyagot 1 ora alatt megis tanulod. Ez tantárgyanként több száz oldalas könyvek anyaga, amire az ember beosztja az idejét, főleg hogy nem 4 vizsgád van félévente . 1 nap alatt senki nem fog ezer oldalt megtanulni, de napi 8 óra alatt 100-200at már lehet, úgy hogy emlekezzel rá, szünetekkel. Ha neked ez ilyen rövid idő alatt sikerült akkor vagy már szeptember óta tanultál folyamatosan vagy fotografikus memoriad van.

Persze ha ez így volt, gratulálok, de nem valami hihető.


Kérdező: andrás.doktor néven van fent tiktokon egy orvos, van egy olyan videója ahol elmondja, hogy milyen is volt a hatodev.

2023. jan. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!