Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi hatodév mennyire...

Orvosi hatodév mennyire nehéz/megterhelő?

Figyelt kérdés
Harmadéves vagyok, azt mondják, hogy az alapozó modulhoz képest a 4. és 5. év valamivel lightosabb/kevésbés stresszes. A hatodév kb. mennyire nehéz a többihez viszonyítva?

2023. jan. 11. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
9: igazából összességében ugyanannyit tanulhattál mint az előzmény kommentelő, csak te megraktad a nyarat meg a kövi féléveket is. Valaki szeret nyáron/vizsgaidőszak utolsó heteiben pihenni, és nem az augusztusi vizsga meg a CV kurzus miatt szórakozni.
2023. jan. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
18%
10-es, 11-es: Nem, nem tanultam összességében ugyanannyit. Valóban fotografikus jellegű memóriám van, bár nem a klasszikus, valódi fotografikus. Inkább az a típusú, hogy pár ismétlés után vissza tudok emlékezni arra, hogy egy-egy kidolgozott tételem hogyan néz ki a papíron, és viszonylag könnyen vissza tudom következtetni, a papír melyik részén miről is van írva, ha pedig ez már megvan, akkor már viszonylag könnyen arra, hogy, hogy azon a részen arról a dologról konkrétan mi van írva. Ez az egyik dolog. A másik dolog: nem mindenki van annyira egy hullámhosszon a vizsgáztatókkal. Engem kb. mindig mindenki kedvelt, mindenkivel egy hullámhosszra kerültem, normálisak voltak velem már az első két évben is. Harmadrészt, van ebben egy mázli faktor. Kb. mindig olyan tételt húztam ki, amit a legjobban tudtam, mindig értelmes vizsgáztatóhoz kerültem, vagy lehetett tételt választani, stb, stb, stb. Pl. a belgyógyászat szigorlatomon konkrétan választhattunk tételt mind a négyen. mind a négyen 5-ösre is szigorlatoztunk. De mondhatnám pl. a rekord rövid, 3 perces szakdolgozatvédésemet is. 20 perces csúszásban volt a bizottság, amikor én következtem a védésben, kettőt kérdeztek, utána kiküldtek. Majd kb. további 3-4 perc tanácskozás után visszahívtak, és kijelentették, hogy tekintve, hogy 20 perces csúszás van, és különben is, ők azzal a határozott döntéssel jöttek már eleve ide, hogy kb. mindegy, mit, miket mondok a védésen, ötöst fognak adni a szakdolgozatomra és a védésre, ekkora csúszás mellett mégis mire b*sszuk a rezet itt még tovább?
2023. jan. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó, akkor legyél büszke rá, hogy csúszás szélén táncolva végeztél. Én örülök, hogy volt idő TDK-zni és nyugodtan aludtam nyaranta bukták és mázli faktorra építés nélkül:-)
2023. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
96%
#7 az elso ev nehez de foleg azert mert hirtelen pofonkent er hogy itt mennyivel tobbet kell tanulni mint gimiben. Szerintem a 2. es 3. ev a legnehezebb. A 2. azert mert abban az evben van az elso nagy szigorlat (anatomia), a 3. meg csak tenyleg nehez. 3.ban nem 1 hanem asszem 3 nagy szigorlat van es azok is tenyleg ilyen telefonkonyv nagysaguak. De ezen ne izgulj. Ha bekerulsz es dolgozol akkor megcsinalhato. ;)
2023. jan. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!