Van aki "későn" kezdte a tanító szakot? Közel a negyvenhez? Vagy ismersz ilyen férfiakat/nőket akik már jócskán túl a "szokásos" időintervallumon (tizennyolc-húsz helyett jóval később) jelentkeztek tanító szakra? Mik voltak a nehézségek ilyen korban?
Nehezebben fog már ilyenkor az agy?
Nem könnyen áll rá az ember a "szárazabb" tantárgyakra, lassabban fogad be néhány tantárgyat?
Túl sok lehet az anyag - munka mellett? (Igaz, jelen pillanatban könnyebb munkáról van szó.)
Vagy gyakrabban lép majd fel demotiváltság?
Más egyéb?
(Kiderült valaha valakiről, hogy nem is biztos, hogy "neki való" a tanító alapszak? Vagy azért, mert nem értette meg magát - mégsem - a gyermekekkel, vagy mert ő inkább másra lett volna jó? Esetleg idővel, ha bizonytalan is valaki, bele lehet ebbe - szinte magától - rázódni? Netalán adott embernek tanítói, egy másiknak sokkal inkább óvodapedagógusi pálya lenne való?)
40 vagyok, nemsokára végzős. Imádom.
A gyakorlatokat nehéz a melőval összehangolni, és a tanulósabb tárgyakkal van gondom (pszichológia pl), de a módszertanok könnyen mennek, praktikusabban tudom szelektálni, hogy mi szükséges, mi nem, mint ahogy tudtam 20 évvel ezelőtt.
Gyakorlaton mondjuk lehet, jobban ráparázok, mint a fiatalok, mert jobban érzem a dolog súlyát.
"A tanító pedig 2 szakot választ, amit tanítani fog. Pl, ha nem tudsz énekelni, de jó vagy testből, akkor azt választod."
Ez nettó baromság. A tanító "mindenszakos". Van, akit 20-30 év után "löknek be" éneket tanítani, mert nincs más.
1 tantárgyat (műveltségi területet, kivéve, ha nemzetiségi tanító vagy, akkor az a "műveltségi területed") kell választani, amit 5-6.-ban is taníthatsz. Alsóban pedig mindent.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!