Nyelvvizsga amnesztia 2022 újra lehetséges?
Választások után senkinek nem lesz benne érdeke.
144es válaszoló elhiheted, hogy eszemben sincs az x-et rájuk tenni. Én egy dolgot szerettem volna csak, hogy az egyetem alatt/után ne a szüleim fizessék a nyelvi különórát, ha kötelező a diplomához. Én nemcsak az amnesztia miatt írtam a HÖOK-nek, hanem kértem őket, hogy a nyelvtanulás minőségére fektessenek nagyobb hangsúlyt, hogy ne a nyelvvizsga legyen a fontos, hanem végre jussunk el arra a pontra, hogy igenis ingyenes nyelvi oktatások legyenek. (Ez több egyetemen sem valósul meg.)
Szerintem a tanulni vágyó diákok támogatásának ugyanolyan fontosnak kellene lenni, mint a családok támogatásának. De itt ha valamit el akarsz érni, fizess magadnak...(nemcsak a nyelvet, például ha a gyerek emelt érettségit akar, a legtöbb helyen arra sem készítenek fel megfelelően iskolai keretek között) majd ha kifizetted, és végre elértél valamit, ugyanúgy szarba se néznek addig a pontig míg nem szülsz legalább három gyereket.
Ki kezdte például szépen átlagokhoz kötni, hogy meddig maradhat államin egy diák az egyetemen? Ki vezette be a röghöz kötést? Nem röghöz kötni kellene a fiatalokat, hanem elérni, hogy végre egy olyan ország legyünk, ahol önszántukból akarnak itt maradni a diplomás emberek.
Persze jó lenne, ha több gyerek születne. De nem ártana a diplomás rétegnek is mutatni valamit, ami szerint ebbe az országba érdemes szülni...
144 és 146, teljesen egyet kell értenem veletek. A kormánynak a választások után már semmilyen szándéka nem lesz ezzel a kérdéssel foglalkozni, és sajnos úgy tűnik, hogy most sincs.
Sokan szerintem pedig félreértették a kezdeményezést. Ahogyan az előttem szóló is elmondta, mi nem azért írtuk alá a petíciót, mert nem akarunk tanulni. Ez az egész a legkevésbé sem a felelősség alóli kibújásról szól, mert a nyelvvizsga amúgy sem mutatja meg a tényleges nyelvtudást. Hiába van nekem német felsőfokúm, ha azt már 6 éve szereztem és azóta nem használtam a nyelvet. A munkáltatók pedig végső soron majd a tényleges tudásra lesznek kíváncsiak és nem arra, hogy tudunk-e lobogtatni egy olyan bizonyítványt, ami valójában nem is támaszt alá semmit.
Szerintem nem jutott el a tényleges döntéshozókhoz a petíció.
Sőt szerintem alapból meg akarták hosszabbítani, azért is kommunikált úgy a kormány. Majd valaki elrontotta, nem módosították a dátumot. Aztán senki nem vállalja érte a felelősséget.
Az meg, h közel 10.000 aláírták a petíciót és az indokok amikkel alá lett támasztva, na ez nem jutott el szerintem a döntéshozókig.
Max annyi, h van valami nyelvvizsga petíció megint.
Vagy szerintetek aki tényleges döntéshozó az tudja a 8700fős petíciót, meg az indokokat? Elolvasta az e-mail-t amit a petíciósok küldtek, az indoklással, mindennel?
Nekem az a fura, hogy pár száz szavazaton múlik 1-1 mandátum a parlamentben és milliárdokat költenek rá, hogy jól alakuljon. Erre van egy láthatóan közel 10.000 fős tömeg, de ez jóval több valószínűleg. Ráadásul úgy, h teljesen jogosan kérik és jól alátámasztva és akkor nem teszik meg.
Teljesen védhetetlen az egész, onnantól, h
15 évre vissza megadták mindenkinek,
még mindig veszélyhelyzet van és most nem.
Ezt nem lehet semmivel védeni, h de hát...
Én is abban bíztam, de szerintem sem jutott el igazán a kormányhoz, hogy mit szeretnénk a hallgatók.
Itt nemcsak a hallgatókat érinti, hanem azok családját is. Az ötvenes generáció és azok gyerekei (ha a diplomaszerzés volt az elsődleges cél és nem egyből a gyerekvállalás) az elmúlt évek során csak elvárásokat kaptak. Könnyítéseket nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!